KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

rower
Zdrowie

Bądź bezpieczny na rowerze

Coraz więcej osób, gdy tylko robi się cieplej, wybiera rower jako swój podstawowy środek transportu. Pomaga on zachować zdrowie i dobrą kondycję, nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska, w ten sposób też unika się tracenia czasu w wielokilometrowych korkach. Jest mnóstwo zalet przemawiających za tym, by korzystać z rowerów i to jak najczęściej. Są też ludzie, którzy nie rezygnują z jazdy rowerem nawet wtedy, gdy na ulicach leży śnieg, a na zewnątrz panuje mróz. Niektórzy też nie wyobrażają sobie życia bez roweru do tego stopnia, że trenują kolarstwo na poziomie zawodowym. Niezależnie jednak od tego, jakie się ma podejście do roweru i jak często się z niego korzysta, zawsze trzeba jeździć z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Bardzo przydatny jest też kask – przez niektórych ten element nadal jest jeszcze zapominany, a tu przecież chodzi o ochronę życia i zdrowia, a więc tego, co jest zdecydowanie najważniejsze.

  1. Jazda na rowerze – zdrowie i przyjemność
  2. Bezpieczeństwo na rowerze
  3. Wybór kasku rowerowego

Zdrowa i przyjemna jazda rowerem

Jazda na rowerze może być zdrowa i przyjemna, ale trzeba do niej podejść z głową. Rowerzyści nie są właścicielami ulic, tylko uczestnikami ruchu drogowego. Ich zadaniem jest chronić siebie, ale też uważać na innych uczestników ruchu. Dlatego jeździć zawsze trzeba z głową. A na tej głowie najlepiej jest mieć kask rowerowy full face lub dowolny inny, który zagwarantuje bezpieczeństwo i ochroni przed urazami głowy, które mogą się skończyć bardzo źle. Nieważne czy chcesz mieć kask rowerowy full face, czy interesuje cię dowolny inny – zawsze stawiaj na jakość i bezpieczeństwo, a wtedy jazda na rowerze naprawdę będzie przyjemnością.

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze

Nawet najlepszy kask downhill, nawet najdroższy kask rowerowy, nigdy nie zastąpi samej głowy. Dlatego przede wszystkim jeździć należy z głową i zawsze uważać na to, co się dzieje na drodze. Jednak sam kask i ochraniacze też warto mieć – nie zawsze masz całkowity wpływ na to, co się dzieje. Możesz paść ofiarą wypadku, którego nawet nie zauważysz i nie będziesz mieć czasu odpowiednio wcześnie zareagować. Dlatego wyposaż się w kask i odpowiednie ochraniacze, a będziesz bezpieczniejszy.

Jak wybrać kask dla siebie?

Najpierw zastanów się, co cię interesuje – czy są to kaski rowerowe mtb, full face czy jakieś inne. Jeśli nie masz pojęcia co te wszystkie słowa tak naprawdę oznaczają i jesteś bardzo początkującym kolarzem, nie martw się. Zastanów się, jak często, w jakim celu i na jakim terenie jeździsz na rowerze. A w sklepie z odpowiednimi akcesoriami na pewno chętnie ci doradzą.