KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

najdroższe rowery świata
Rower

Do jazdy i oglądania. Najdroższe rowery świata – TOP 5. 

Rynek rowerowy jest ogromny. Dostępna jest masa modeli różniących się od siebie wyglądem, przeznaczeniem oraz oczywiście ceną. Dostępne są tanie, ze średniej półki, a także bardzo drogie. Te ostatnie kojarzone są głównie z profesjonalnymi kolarzami. Ich rowery kosztują po kilkanaście tysięcy lub więcej.  W tym artykule skupimy się jednak na tych najdroższych modelach kosztujących ponad 100 tysięcy dolarów. Niektóre z nich swoją cenę zawdzięczają projektom sławnych twórców, inne materiałom. Łączy je przede wszystkim fakt, że są bardzo drogie. Jakie są najdroższe rowery na świecie.

W tym artykule przeczytasz:

  • Jakie są najdroższe rowery świata?
  • Ile kosztują?
  • Dlaczego są wyjątkowe? 

Najdroższe rowery świata: Gold Extrime Mountain Bike

Miano najdroższego roweru na świecie przysługuje obecnie modelowi Gold Extrime Mountain Bike. Wyszedł spod szyldu amerykańskiej firmy The House of Solid Gold. Co w nim szczególnego? Przede wszystkim to z jakich materiałów został wykonany. Otóż, rower został pokryty 24-karatowym złotem. Jednak to nie wszystko. Zdobienia wykonane są z kamieni szlachetnych, czyli szafirów i diamentów. Siodełko natomiast zrobione jest ze skóry aligatora. Gold Extrime Mountain Bike został wykonany ręcznie, a cała praca zajęła ponoć aż 750 godzin. Rower ten kosztuje okrągły milion dolarów.

Bez wątpienia jest to bardzo kosztowne dzieło sztuki, ale czy jest ono także funkcjonalne?

Teoretycznie tak, można na nim jeździć. Jednakże Gold Extrime Mountain Bike raczej przeznaczony jest do pełnienia funkcji ozdobnej.

Trek Butterfly Madone

Ten model w porównaniu do poprzedniego prędzej nadaje się do jazdy. Jego projektantem jest angielski artysta Damien Hirst. Jego nazwa nie jest przypadkowa. Do wykonania Trek Butterfly Madone użyto prawdziwych skrzydeł motyli. Umieszczono je na ramie oraz kołach roweru. Wzbudziło to sprzeciw m.in organizacji PETA. 

Genezą pomysłu na Trek Butterfly Madone było uczczenie powrotu profesjonalnego kolarza Lance’a Amstronga do zawodowego kolarstwa. W 2009 roku jechał on na nim w trasie Tour de France. 

Rower Trek Butterfly madone został sprzedany na aukcji za 500 tysięcy dolarów.

Trek Yoshimoto Nara

Ten rower ma wiele wspólnego z modelem Butterfly Madone. Został sprzedany na tej samej aukcji co on, a także jeździł na nim Lance Amstrong. Nazwa pochodzi od imienia i nazwiska japońskiego artysty Yoshimoto Nary. Elementy wykonane zostały z włókna węglowego.

Rower ten został sprzedany za 200 tysięcy dolarów. Dochód zarówno z jego sprzedaży jak i The Butterfly Madone przekazano fundacji Lance Amstrong’s Live Strong, która powstała w celu pomagania osobom zmagającym się z nowotworami.

KAWS: Trek Madone

To kolejny na liście model Trek Madone przerobiony według koncepcji amerykańskiego tym razem artysty znanego jako KAWS. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Brian Donnely i wsławił się głównie za sprawą swoich rzeźb oraz obrazów. KAWS: Trek Madone został wypromowany przez wspomnianego już wcześniej Lance’a Amstronga. 

Cena tego modelu wyniosła 160 tysięcy dolarów.

Aurumania Gold Bike Crystal Edition

Jest to model wyprodukowany przez firmę Aurumania. Podobnie jak rower znajdujący się na pierwszym miejscu listy jest pokryty 24-karatowym złotem. Również zdobią go kamienie szlachetne, a siedzenie zrobione jest z brązowej skóry. Został wykonany ręcznie. Wyglądem przypomina starsze rowery. Niestety, mimo, że w teorii jazda na nim jest możliwa, to służy on tylko do podziwiania. Znajduje się bowiem w muzeum. 

Rower Aurumania Gold Bike Crystal Edition kosztował 114 tysięcy dolarów.

FAQ

Ile kosztuje najdroższy rower świata?

Gold Extrime Mountain Bike kosztuje milion dolarów.

Jaka jest najdroższa marka rowerowa?

Trudno określić to jednoznacznie z każdej perspektywy. Natomiast na liście 5-ciu najdroższych rowerów znajdują się aż trzy marki Trek.

Czy na najdroższym rowerze świata można jeździć?

Tak, na Gold Extrime Mountain Bike można jeździć. Jednak jest to raczej dzieło sztuki pełniące rolę ozdobną.