KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Gdzie najlepiej kupić rower
Rodzaje rowerów

Gdzie najlepiej kupić rower?

Zdecydowałeś, że chcesz kupić rower – dla siebie lub dla dziecka, turystyczny, sportowy lub do poruszania się po mieście. Nie wiesz jednak, od czego zacząć, jeśli chodzi o jego zakup? Wybór na rynku jest ogromny, dlatego warto skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Sprawdź, gdzie najlepiej kupić rower.

Rowery z marketu – czy warto?

Rowery są dostępne nie tylko w sklepach sportowych, ale nawet w marketach. Szczególnie wiosną kuszą z gazetek promocyjnych i reklam. Najczęściej są dostępne w atrakcyjnych cenach. Niekiedy stosują nawet komponenty dobrych marek i na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle. Czy jednak warto kupować  rower pomiędzy wyborem odpowiedniej mąki do ciasta i kawałka mięsa na kolację? Odpowiedź jest prosta – nie. Rowery marketowe zazwyczaj są bardzo słabej jakości, a ich komponenty są dobierane przypadkowo. Przekłada się to na ich szybkie zużycie, zmniejszony komfort jazdy oraz większe ryzyko wypadku. Przy niewielkim budżecie lepiej kupić używany jednoślad renomowanej marki niż nowy, ale z marketu!

Kup rower w specjalistycznym sklepie

Specjalistyczny sklep to najlepsze miejsce na zakup roweru. Wiele osób obawia się cen w takim miejscu, ale zupełnie niesłusznie. Specjalistyczne sklepy oferują najszerszy wybór, a więc również modele dostosowane do każdego budżetu i przede wszystkim – każdych potrzeb. Co jednak najważniejsze, w specjalistycznym sklepie można skorzystać z fachowej porady przy doborze, a w okresie użytkowania jednośladu także serwisu. Możliwa jest również personalizacja parametrów – np. wymiana niektórych komponentów na inne.

A może zakupy online?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są też zakupy w internecie. W ten sposób można zakupić zarówno rower klasyczny, jak i rower elektryczny. Sklep online będący wirtualną wersją sklepu specjalistycznego również może być świetnym miejscem na zakupy. Z konsultacji z fachowcami możesz skorzystać zdalnie, bez ruszania się w domu. To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie mają dobrze zaopatrzonego sklepu rowerowego. Niewątpliwymi atutami tego rozwiązania są bardzo duży asortyment i wygoda porównywania parametrów.