KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

rower elektryczny
Rodzaje rowerów

Jak kupić rower elektryczny przez Internet?

Kupując rower elektryczny, podobnie zresztą jak tradycyjny, przez Internet weźmy pod uwagę kwestię podstawową – względną bliskość sklepu. Żaden dobry internetowy sklep rowerowy nie wysyła rowerów kurierem do klienta. Oczywiście, jeśli klient wyrazi taką wolę, pewnie i ta opcja będzie możliwa, jednak każdy profesjonalny sprzedawca będzie doradzał odbiór osobisty ze względu na indywidualne zaadaptowanie sprzętu.

Dobry internetowy sklep rowerowy

Oczywiście, jeśli klient wyrazi taką wolę, pewnie i ta opcja będzie możliwa, jednak każdy profesjonalny sprzedawca będzie doradzał odbiór osobisty ze względu na indywidualne zaadaptowanie sprzętu. Może się to wydać w dobie szybkich dostaw bez wychodzenia z domu trochę uciążliwe, jednak dopasowanie roweru do własnych potrzeb a także profesjonalny jego montaż przez specjalistę, leży w naszym, dobrze pojętym interesie.
Pisząc o dopasowaniu roweru do potrzeb przyszłego użytkownika nie sposób pominąć usługi Body Geometry Fit dostępnej w zaledwie kilku sklepach rowerowych w Polsce. Polega ona na przeprowadzeniu 3-4 godzinnego badania, w wyniku którego profesjonalny fitter dobiera odpowiednie komponenty roweru Specialized. Oczywiście takie badanie wymaga wcześniejszego umówienia w konkretnym punkcie i nie jest niezbędne rowerzyście korzystającemu z roweru sporadycznie bądź w sposób zastępujący po prostu inny środek transportu, jednak świadczy o profesjonalizmie konkretnego sklepu internetowego i gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta.

Akcesoria rowerowe – sklep internetowy to dobry pomysł

Jeśli zamierzamy do naszego roweru dokupić rowerowe akcesoria, warto poszukać potrzebnych elementów w dobrym sklepie internetowym. Dlaczego? Po pierwsze, wybór akcesoriów w sklepie stacjonarnym jest zawsze mniejszy, z powodu ograniczonej przestrzeni magazynowej. Po drugie, kupując akcesoria w profesjonalnym sklepie internetowym, gdzie oczywiście nie ma możliwości organoleptycznego przetestowania towaru, nie musimy się obawiać tandety czy nietrafionego zakupu. Tej pierwszej po prostu w dobrych sklepach nie ma, a w przypadku pomyłki – zawsze można zwrócić artykuł.

Akcesoria rowerowe przez Internet

Jeśli chodzi o akcesoria, które mogą okazać się pomocne w przypadku korzystania z roweru elektrycznego, to nie odbiegają one od tych, które kupujemy najczęściej do rowerów napędzanych siła ludzkich mięśni.
Ich dobór zależy raczej od naszych preferencji i sposobu eksploatacji roweru niż od samego urządzenia. Do najczęściej kupowanych i dostępnych w wielu sklepach należą oczywiście foteliki rowerowe, torby, sakwy, koszyki na bidony i same bidony, pompki oraz liczniki. Ale już takie akcesoria jak łyżki do opon, łatki, klucze, błotniki czy nóżki, znajdziemy tylko w profesjonalnych internetowych sklepach rowerowych.

Części rowerowe – sklep internetowy to szersza oferta

Większość użytkowników rowerów, którzy korzystają z tego środka transportu, nie modyfikuje samodzielnie swoich maszyn, nie posiadając do tego odpowiedniej wiedzy ale też nie odczuwając takiej potrzeby. W przypadku posiadaczy e-bików, jakakolwiek ingerencja w rower jest jeszcze rzadziej spotykana. Do najczęściej wymienianych elementów należą siodełka i ewentualnie opony (te ostatnie zmienia samodzielnie już znacznie mniej osób). Dlatego dobry rowerowy sklep internetowy powinien mieć w swojej ofercie przede wszystkim duży wybór siodełek, które stosunkowo często są poszukiwane przez użytkowników jako element wpływający bezpośrednio na komfort jazdy jednośladem. Ze względu na specyfikę roweru, jakim jest e-bike, przeciętny użytkownik nie wymienia w nim innych części niż wspomniane siodełko i bateria, jednak dostępność w sklepie internetowym takich części rowerowych jak koła, sztyce, amortyzatory pedały, ramy, wkłady suportu czy hamulce, obejmy podsiodłowe i piasty, świadczy o profesjonalizmie sklepu, co dobrze rokuje naszemu zakupowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *