KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

jak dobrać siodełko rowerowe
Rodzaje rowerów

Jak odpowiednio dobrać siodełko rowerowe?

Bez wątpienia, kiedy chcemy wygodnie jeździć na rowerze, bez bólu to powinniśmy zainwestować swoje pieniądze w odpowiednio dobrane siodełko. Tylko takie będzie dla nas wygodne, a także będziemy mogli liczyć na to, że nie będzie sprawiało nam bólu podczas nawet najdłuższych wycieczek. Warto więc wiedzieć, jak dobrać siodełko rowerowe, a także jak zmierzyć jego obwód, aby był odpowiedni do potrzeb danej osoby. Tylko tak będziemy pewni, że będzie świetnie służyć nam na wszelkiego rodzaju wycieczkach, co jest najważniejsze.

Jakie są rodzaje siodełek rowerowych?

Kiedy wybieramy dla siebie siodełko rowerowe, to nie tylko jego wymiar powinien być odpowiedni, ale także rodzaj. Inne siodełka będą lepsze do jazdy po mieście, inne do jazdy trekkingowej, a jeszcze inne do dynamicznej, wręcz agresywnej w odbiorze jazdy. Do wyczynowej jazdy, kiedy wiemy, że będziemy chcieli jeździć na rowerze zdecydowanie bardziej agresywnie, warto zdecydować się na siodełko twardsze i płaskie. Kiedy chcemy zakupić siodełko do jazdy po mieście, to może być ono o wiele bardziej wypukłe i wygodniejsze. Kiedy mimo wszystko nie wiemy, jakie siodełko nam się sprawdzi, to warto wybrać się do sklepu, gdzie zostanie nam dobrana najlepsza opcja, bo tylko tak będziemy w pełni zadowoleni z tego, co uda nam się zakupić. Siodełko będzie dzięki temu spełniać wszystkie nasze oczekiwania, a także będzie wygodne i przystosowane do jazdy, jaką chcemy na co dzień odbywać.

Jak zmierzyć siodełko do konkretnej osoby?

Kiedy chcemy, aby rower był przystosowany konkretnie do nas, to należy zmierzyć rozstaw kości kulszowych i to na jego podstawie dobierać odpowiedni rozmiar siodełka. Tylko tak będziemy pewni, że uda nam się zakupić takie siodełko, które będzie pod każdym względem odpowiednio dobrane do naszych potrzeb i dzięki temu nie będzie sprawiało nam bólu podczas jazdy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze, bo odpowiednio dobrane siodełko nie będzie powodowało aż tak dużych zakwasów. Jazda na nim będzie więc zdecydowanie przyjemniejsza i bardziej udana.

Czy warto wybierać rower, jako aktywność fizyczną?

Rower jest typem aktywności, który odbywa się na świeżym powietrzu. Możemy za jego pomocą nie tylko poprawić swój wygląd, ale także sprawić, że nasza kondycja znacząco się poprawi. Będziemy więc sprawniejsi na co dzień, a także zapewnimy sobie zdecydowanie lepszy nastrój. Warto więc zakupić odpowiedni rower, a także dobrać do niego siodełko, które będzie dla nas wygodne i zapewni nam maksymalny komfort jazdy, jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Jest to także doskonały sposób, aby poradzić sobie ze zrzuceniem zbędnych kilogramów i wymodelować pośladki. To dlatego tak wiele osób wybiera właśnie rower, jeśli chodzi o aktywność fizyczną, która nie tylko przynosi pożądane efekty zdrowotne, ale także sprawia, że możemy jazdą sprawić sobie maksimum radości, szczególnie wybierając piękne i ciekawe miejsca do jazdy każdego dnia.