KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

rower crossowy TABOU
Rower

Jaki rower crossowy na początek wybrać?

Czy istnieje rower na tyle uniwersalny, aby osoba wykorzystująca go do celów rekreacyjnych, mogła stosować go w różnych warunkach terenowych? Zdecydowanie tak – i jest to właśnie rower crossowy.

Jaki rower crossowy wybrać?

W oczywisty sposób rowery crossowe muszą połączyć w sobie cechy „dwóch kołek” dedykowanych do podłoża miejskiego, oraz takich, które które sprawdzają się w terenie nieutwardzonym. W pierwszym przypadku chodzi głównie o drogi asfaltowe, w drugim o leśne ścieżki. Siłą rzeczy jest to pewne wyzwanie. Dlatego też szukaj takiego roweru, który wyposażono w amortyzację sprawdzającą się na wybojach oraz w takie koła, aby zapewniły przyczepność na bardzo zróżnicowanym terenie.

Rower Tabou crossowy Flow 3.0 LDS

Unikaj przy tym najtańszych modeli. Rower cross z najniższej półki, choć pozwala zaoszczędzić w momencie zakupu, często okaże się zawodny w terenie. Pół biedy, jeżeli problem pojawi się w mieście, zdecydowanie gorzej, jeżeli stanie się to poza nim. Nikt przecie z nie chciałby walczyć z naprawą roweru w środku lasu.

Uprzedzając przerażenie, jakie mogą wywołać ceny rowerów profesjonalnych – na całe szczęście dostępne są również rowery przeznaczone dla półamatorów i amatorów wykonane zdecydowanie solidniej od tych „no name’owych”. Doskonałym przykładem jest Tabou – polska marka, której projektanci są pasjonatami i tworzą rozwiązania dla początkujących cyklistów. Dbają o każdy szczegół swoich rowerów i widać to doskonale, gdy ogląda się dowolny rower crossowy z proponowanej przez Tabou linii Flow, przeznaczonej właśnie do jazdy uniwersalnej.

Jakie rowery crossowe męskie wybrać?

W ofercie rowerów męskich warto zwrócić uwagę na proponowane przez Tabou rowery Flow GTS 2.0. To jeden z czterech dostępnych modeli męskich, stanowiący dobry wybór dla osób zupełnie początkujących. Mieści się w budżecie 2000 złotych – i to z nadwyżką (kosztuje około 1750 złotych). Jednocześnie dzięki 28-calowym kołom zapewnia wygodną jazdę na każdym terenie. Wybór pomiędzy ramą 19-calową, a 21-calową, pozwala wybrać pojazd odpowiedni dla własnego wzrostu, a opony Kenda 700x40C sprawdza się zarówno w mieście, jak i w lesie.

Rower Tabou crossowy Flow 3.0 GTS

Oczywiście w linii rowerów Tabou Flow znajduje się zarówno wersje tańsze, jak i droższe. Do tych pierwszych należy Flow GTS 1.0, który można zdobyć w cenie nawet około 1600 złotych. Z kolei modele Flow GTS 3.0 oraz Flow GTS 4.0 sprawdzają się w przypadku osób nieco bardziej wymagających i wybierających się na trochę dłuższe trasy,.

Jakie rowery crossowe damskie wybrać?

W przypadku rowerów damskich, warto zwrócić uwagę na rowery crossowe Tabou z linii Flow LDS. Wśród trzech wariantów, oznaczonych jako Flow LDS 1.0, Flow LDS 2.0 oraz Flow 3.0, ciekawie wygląda środkowy model. Tani (około 1750 złotych), a jednocześnie wygodny. Oczywiście zawsze można też wybrać model niższy (dla osób początkujących) lub wyższy (dobry dla pan, które chciałyby „wykręcać” większe kilometraże).

W rowerach crossowych Tabou Flow LDS 2.0 rama jest nieco mniejsza, niż w ich męskich odpowiednikach (do wyboru 17 i 19 cali), ale i tu parametry techniczne są bardzo dobre.

Podsumowanie

Wybierając rower crossowy, warto postawić na sprzęt na tyle solidny, żeby wytrzymał jazdę po zróżnicowanym terenie. Jednocześnie jego rama może być większa, niż w typowych rowerach trekkingowych. Unikajmy przy tym modeli typu „no name”, często najtańszych, ale posiadających niewystarczającą wytrzymałość. Lepiej postawić na rowery markowe, chociażby te od Tabou – polskiego producenta stawiającego na udane kompromisy między ceną, a wysoką jakością.