KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

trasy rowerowe Kraków
Rower

Jakie są najpiękniejsze trasy rowerowe Kraków?

Każda osoba, która marzy o aktywnym wypoczynku oraz chce zachwycić się się pięknymi okolicznościami przyrody, powinna kupić sobie rower i ruszyć na wyprawę. Na szczęście w Polsce z roku na rok pojawia się coraz większa liczba tras rowerowych, które przystosowane są specjalnie do potrzeb osób poruszających się na jednośladzie. Osoby, którym marzy się wycieczka rowerowa okolice Krakowa, z pewnością mają w czym wybierać.

Jak przygotować się na wycieczkę?

Jeśli chodzi o trasy rowerowe Kraków, ich wybór warto rozpocząć od odpowiedniego przygotowania się do wyprawy. Na początku dobrze jest wykonać przegląd roweru, dzięki czemu można upewnić się, że jednoślad pozostaje w odpowiednim stanie technicznym. Następnie warto odwiedzić sklep rowerowy, w którym można zaopatrzyć się w tak potrzebne przedmioty, jak kask rowerowy, sakwy rowerowe, a także zestaw naprawczy na wypadek awarii. Nie wolno zapominać o skompletowaniu odpowiedniej odzieży, a w przypadku załamania pogody szczególnie przydatna może okazać się kurtka przeciwdeszczowa oraz kamizelka odblaskowa.

Aby wycieczka rowerowa okolice Krakowa była na pewno bezpieczna, koniecznie trzeba zabrać ze sobą podręczna apteczkę. Powinny znaleźć się w niej plastry, woda utleniona, bandaże oraz środki przeciwbólowe.

Trasy rowerowe Kraków

Każda osoba, która chce wybrać się w podróż przez Kraków, może wybierać spośród mnóstwa tras rowerowych. Szczególnie warta uwagi jest wiślana trasa rowerowa, która łączy morze z górami. Odcinek przebiegający przez Małopolskę liczy sobie aż 220 km. Tego typu trasa może być początkiem dla krótkiej bądź też nieco dłuższej wyprawy, która dostarczy ogromnej dawki świeżego powietrza i przepięknych widoków.

Poruszając się na rowerze w okolicy Krakowa z pewnością warto zwiedzić szlak turystyczny, który zaliczany jest do jednego z najstarszych polskich szlaków. Wiedzie on z Krakowa do Częstochowy. Nazywany jest rowerowym szlakiem orlich gniazd. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że jest to trasa dla osób zaawansowanych technicznie. Na szczęście na drodze znaleźć można wiele miejsc przeznaczonych na odpoczynek.

Osoby, które interesują się trasami rowerowymi w Krakowie powinny wziąć także pod uwagę trasę umiejscowioną w gminie Zielonki. Wiedzie ona między innymi przez park krajobrazowy Dolinki Krakowskie. Na trasie podziwiać można zamek Korzkiew bądź też forty w Zielonce.

Wielu rowerzystów chwali sobie także szlak, który zaczyna się w Bochni, przebiegając przez Wieliczkę i puszczę Niepołomicką, a także torfowisko Wielkie. Mowa tutaj o rowerowym pierścieniu solnym.

Podsumowując, Kraków i okolice z pewnością mają wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o ciekawe trasy rowerowe. Dzięki temu każda wycieczka rowerowa w okolicach miasta może być zróżnicowana i interesująca. Wszystkie wspomniane powyżej trasy są niesamowicie malownicze i warte odwiedzenia. Mogą być elementem dłuższej wycieczki rowerowej bądź też krótkiej, jednodniowej wyprawy. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania i upodobań rowerzystów.