KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Odżywka białkowa
Zdrowie

Odżywka białkowa – co daje? Jaka odżywka białkowa jest najlepsza?

Profesjonalni sportowcy i osoby aktywnie fizycznie bardzo często potrzebują odpowiedniej suplementacji białkowej. Dzięki temu są w stanie uniknąć szkodliwych niedoborów oraz zwiększyć skuteczność swoich treningów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwości odżywek białkowych, zapoznaj się z naszym artykułem. Po jego lekturze bez problemu dobierzesz je również dla siebie.

Białko dla sportowców – dlaczego jest ważne? 

Każdy, kto był choć raz na siłowni lub treningu, z pewnością widział osoby, które spożywały odżywki białkowe w formie koktajlu. Co takiego daje taka suplementacja i dlaczego warto ją stosować, jeżeli myśli się poważnie o uprawnianiu jakichkolwiek regularnych aktywności fizycznych? 

Odżywka białkowa stosowana przed, w trakcie lub po treningu ma szereg pozytywnych efektów. Białko jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym, który pomaga między innymi we wzmacnianiu mięśni, ścięgien, więzadeł oraz kości. Pomaga także regenerować tkanki i komórki nadwyrężone wysiłkiem fizycznym i ograniczyć skalę zmęczenia oraz zakwasów. 

Białko dla sportowców ma jeszcze większe znaczenie, gdyż potrzebują oni go zdecydowanie więcej niż mniej aktywne osoby. Odżywki białkowe pozwalają na uzupełnienie braków powstałych na skutek treningów, dzięki czemu nie trzeba martwić się zanikaniem mięśni czy osłabieniem odporności, które mogłyby wystąpić w przypadku braku suplementacji. 

Odżywka białkowa – jak wybrać najlepszą? 

Odżywki na masę mięśniową i nie tylko występują w bardzo wielu formach. Osoby dopiero zaczynające zgłębiać temat mogą mieć czasem problemy z wybraniem najlepszych produktów dla siebie. 

W wielu sklepach można bardzo często spotkać białko dla sportowców w formie koncentratu białka serwartowego. Zazwyczaj charakteryzuje się stosunkowo niską ceną w porównaniu do innych suplementów. Odżywka białkowa w takiej formie posiada więcej tłuszczu i niższe stężenie białka w stosunku do izolatów czy hydrolizatów. Niemniej z uwagi na duże walory smakowe, stanowi uniwersalny produkt, który można polecić każdemu.

Produkty w formie izolatów zawierają zdecydowanie więcej białka i są równocześnie szybciej wchłaniane przez nasz organizm z uwagi na niską zawartość tłuszczu. Ich minusem jest to, że są droższe od koncentratów, ale mimo wszystko jest to zdecydowanie wybór, nad którym warto się zastanowić. Do takich produktów należy WPC80 oraz De Luxe Isolate.

Białka – odżywki i suplementy. Gdzie kupić? 

Odżywka białkowa jest produktem, na którym nie warto oszczędzać. Zdecydowanie należy kupować dla siebie produkty sprawdzone i wysokiej jakości. Dzięki temu będziesz mieć stuprocentową pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi to, co najlepsze i przyczynisz się w ten sposób do jego odpowiedniego wzmocnienia. W ten sposób również wspomożesz swój trening i będziesz mógł cieszyć się jego lepszymi rezultatami. 

Najlepsze odżywki i suplementy diety znajdziesz w sklepie Activlab. Ich asortyment jest bardzo zróżnicowany i z pewnością znajdziesz tam produkty, które przypadną Ci do gustu. Zachęcamy do zapoznania się z ich pełną ofertą. Na pewno nie będziesz zawiedziony!