KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Rodzaje rowerów

Rower – idealny sport dla każdego

Jesień to idealny czas na rekreację. Przejściowa aura sprzyja aktywnościom ruchowym na świeżym powietrzu, takim jak na przykład jazda na rowerze. Poznaj kilka powodów, które przekonają Cię, że warto przemieszczać się na jednośladach.

Samo zdrowie

Rowery to przede wszystkim aktywność, która angażuje do pracy całe ciało. Podczas jazdy wzmacniają się nie tylko łydki, ale pracę wykonują też uda oraz pośladki, które dzięki systematycznej jeździe stają się smuklejsze i ładnie podkreślone. Przemieszczanie się na rowerze wzmacnia mięśnie lędźwiowe i brzuch, a także skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Zdaniem wielu kobiet rower to idealny kompan do walki z nieestetycznym cellulitem!

Jazda na rowerze to świetne uzupełnienie ćwiczeń na siłowni i diety, jeśli marzymy o polepszeniu kondycji. Nawet krótkie, regularne rekreacyjne wycieczki potrafią zwiększyć naszą wydolność i wytrzymałość, co jest ważne dla osób, które na początku nie są w stanie podołać długim trasom. Rower jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za ćwiczeniami w zamkniętych pomieszczeniach i wolą korzystać z uroków przyrody – a nie ma nic przyjemniejszego niż trasa wśród bujnej, inspirującej natury, prawda?

Rowery pomagają także dotlenić mózg nie tylko w trakcie jazdy, ale i na długo po samej przejażdżce. Przewietrzona głowa łatwiej przyswaja wiedzę i przyjmuje nowe informacje. Lepsza i wydajniejsza praca mózgu poprawia koncentrację, dzięki czemu łatwiejsze jest skupienie się na pracy czy nauce.

Powód do radości

Jazda na rowerze przyczynia się do zwiększenia poziomu endorfin w organizmie. Wyzwalany w trakcie wysiłku hormon szczęścia powoduje, że jesienna chandra nie jest nam straszna. Rowery pozwalają się zrelaksować, oderwać myśli podczas eksploracji nowej trasy. Sprawniejsze ciało również przyczynia się do ogólnego zadowolenia i komfortu psychicznego.

Wycieczki rowerowe to także doskonały sposób na integrację. Warto czasami oderwać się od telewizora, komputera i telefonu i w rodzinnym gronie zrobić przejażdżkę. Wspólne opracowywanie tras łączy też pasjonatów jednośladów w społeczności, które są dla siebie wsparciem oraz dzielą się między sobą swoim doświadczeniem.

Rowery to także doskonały zamiennik dla samochodów. W przeciwieństwie do aut wpływają pozytywnie na naszą kondycję i samopoczucie, a także nie emitują szkodliwych dla środowiska spalin. Mieszkańcy większych miast mogą również zaoszczędzić dużo czasu na podróży do pracy i z powrotem – rower to znacznie większa mobilność i omijanie korków. Warto również wspomnieć o oszczędnościach. W zestawieniu samochód kontra rower – ten pierwszy pochłania znacznie więcej nakładów na naprawy oraz codzienną eksploatację.