KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Dodatek do paliwa
Trasa

Czym jest ceramiczny dodatek do oleju?

Każdemu właścicielowi samochodu zależy, aby zapewnić mu długą oraz efektowną pracę. Często sam olej nie wystarczy. W celu regeneracji metalowych powierzchni jednostki napędowej warto użyć ceramicznego dodatku do oleju. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na użycie tego preparatu. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest ceramiczny dodatek do paliwa, dlaczego warto go używać oraz jak go stosować.

Czym jest ceramiczny dodatek do oleju?

 

Ceramiczny dodatek do oleju to rodzaj preparatu, który wlewa się przez wlew oleju silnikowego. Gdy auto jest w trakcie użytkowania, olej ten rozprowadzany jest po wnętrzu jednostki napędowej. Ten dodatek do oleju jest pewną formą warstwy ochronnej. Co to daje? Zapobiega uszkadzaniu i ścieraniu się elementów silnika. Dzięki temu działa on zdecydowanie lepiej. Ceramiczny dodatek do oleju bez problemu zaaplikujemy sami, nie trzeba demontować silnika. Jeżeli użytkujemy auto często i już dłuższy czas, to jego metalowe elementy na pewno są narażone na ścieranie i odkształcanie. Mogą również pojawiać się ubytki czy mikrodefekty, które negatywnie wpływają na pracę jednostki napędowej. Aby zapobiec wszystkim wyżej wymienionym skutkom należy zacząć używać ceramicznego dodatku do oleju.

Dlaczego warto stosować dodatek do paliwa?

 

Ceramiczny dodatek do paliwa szybko i sprawnie odmłodzi silnik naszego samochodu. Co więcej, jego stosowanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zmniejsza on tarcie i zwiększa wydajność silnika, co może zredukować spalanie nawet o 15%. Jak już wcześniej było wspomniane, ten rodzaj preparatu tworzy warstwę ochronną – dzięki czemu spowalnia zużywanie się mechanicznych elementów jednostki napędowej. Kolejnym plusem stosowania ceramicznego dodatku do oleju jest wyrównanie i wyciszenie pracy silnika czy poprawienie dynamiki jazdy. Ułatwia także rozruch zimnego silnika. Ogromną zaletą stosowania tego oleju jest fakt, że z łatwością zaaplikujemy go sami, nie potrzebujemy przy tym pomocy mechanika. Efekty działania ceramicznego oleju można zauważyć już nawet po przejechaniu około 200 km od momentu zastosowania środka.

W jaki sposób używać ceramicznego dodatku do paliwa?

Aplikowanie ceramicznego dodatku do paliwa jest niesamowicie proste – nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi ani warsztatu samochodowego. Proces stosowania tego preparatu wygląda następująco: 1. Rozgrzewamy silnik do 80-90 stopni. 2. Wyłączamy silnik. 3. Odpowiednią ilość oleju wlewamy do wlewu oleju (każdy producent podaje inne proporcje, są one widoczne na opakowaniu). 4. Ponownie włączamy silnik i pozostawiamy go na biegu jałowym, na około 15 minut. 5. Na koniec oczywiście wyłączamy silnik. Ważne jest, aby po wlaniu oleju przez najbliższe 200 km starać się jeździć na mniejszych obrotach, aby preparat mógł rozprowadzić się po całym wnętrzu silnika. Proces ceramizacji trwa do momentu przejechania około 1500 km i absolutnie nie należy wtedy wymieniać oleju. Tutaj również należy sprawdzić, co producent napisał na opakowaniu, ponieważ każda firma podaje inną instrukcję. Jednak zazwyczaj jest to dystans właśnie około 1500 km. Warto podkreślić, że ceramiczny dodatek do oleju może zdziałać naprawdę dużo, ale dzięki niemu nie jest możliwa naprawa każdej usterki. Żadne preparaty tak nie działają. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o samochód od momentu jego kupna przez cały czas i regularnie odwiedzać warsztat samochodowy – warto wybrać takiego mechanika, który jest już sprawdzony i zaufany. Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go zaaplikować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *