KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

palety euro
Poradnik

Gdzie można kupić palety euro?

W swojej podstawowej roli paleta drewniana, w tym także palety euro, są przeznaczone do transportowania i przechowywania różnego rodzaju produktów. Od pewnego czasu możemy jednak zaobserwować ich wtórne wykorzystanie, na przykład przy budowie mebli czy innych obiektów codziennego użytku. Ich atutem jest solidność i stabilna konstrukcja. Po oszlifowaniu i pomalowaniu takie palety zyskują całkowicie nowy wygląd. Gdzie jednak kupić nowe lub używane palety? Na co zwrócić uwagę?

1. Co wyróżnia palety euro? Rodzaje palet

2. Gdzie kupić palety euro i palety przemysłowe?

3. Ile kosztują europalety?

Jeśli chcesz wykorzystać palety euro do wystroju wnętrz, oprócz samego materiału będziesz potrzebować także narzędzi oraz lakieru lub farby do wykończenia drewna.

Co wyróżnia palety euro? Rodzaje palet

Palety różnią się między sobą wymiarami i grubością desek, co wpływa na ich zastosowanie. Europalety EPAL i EUR złożone są z desek o grubości 22 mm, z dobrze wysuszonego i impregnowanego drewna komorowego. Najpopularniejsze to trójwarstwowe europalety o wymiarach 800 × 1200 x 144 mm, charakteryzujące się solidnymi deszczułkami, wzmocnionymi narożnikami i dużymi klocami.

Istnieje kilka standardowych rodzajów europalet:

  • EUR1: Wymiary 800 × 1200 x 144 mm.
  • EUR2: Wymiary 1200 × 1000 × 144 mm.
  • EUR3: Wymiary 1000 × 1200 × 144 mm.
  • EUR6 (palety połówkowe): Wymiary 800 × 600 × 144 mm.

Znajomość typu palet oraz odpowiadających im wymiarów to dobra baza, która ułatwia wybór palet odpowiednich do konkretnego projektu, ograniczając tym samym konieczność ich przycinania.

Gdzie kupić palety euro i palety przemysłowe?

Nowe palety oraz europalety są dostępne zarówno u dostawców drewna, jak i w firmach zajmujących się obrotem paletami (skup-sprzedaż). W przypadku tych ostatnich, istnieje również opcja zakupu tańszych palet używanych, które często utrzymują stosunkowo dobry stan. Składy budowlane również często oferują palety w swojej ofercie. W przypadku trudności w transporcie, można skorzystać z usług kuriera, zamawiając palety przez Internet.

Wiele firm, specjalizujących się w sprzedaży palet, jest w stanie wyprodukować paletę pod dowolny wymiar, idealnie pasującą do planowanego przeznaczenia.

Ile kosztują europalety?

Koszt zakupu nowych i w dobrym stanie technicznym europalet lub standardowych palet jest znacznie wyższy w porównaniu do cen używanych. Palety tego typu, które są wadliwe lub uszkodzone, są z reguły dostępne w niższych cenach. Orientacyjnie, cena nowych europalet kształtuje się w przedziale 30-40 zł.

Materiał zewnętrzny