KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Trasa

Innowacyjne aplikacja na rower

Wielu z nas lubi poruszać się rowerem. Nieważne, czy jedziemy nim do pracy, na wycieczkę czy jest to preferowana przez nas forma sportu, możemy skorzystać z licznych aplikacji rowerowych. Smartfon mamy zawsze przy sobie, więc nie ma problemu, aby ściągnąć którąś i cieszyć się jej możliwościami. A jest w czym wybierać, ponieważ dzisiejsze aplikacje posiadają rozbudowane funkcjonalności, które bez dwóch zdań przydadzą nam się na trasie. Jak zaraz się przekonamy, mogą one dotyczyć różnych aktywności.

Aplikacja na rower

Aplikacja na rower w najpopularniejszej wersji jest przede wszystkim sposobem na mierzenie przejechanej trasy. Jednak program nie odnotowuje jej tylko na mapie, ale oferuje również dodatkowe statystyki, takie jak ilość przejechanych kilometrów czy średnia prędkość poruszania się. Znowu dla tych z nas, którzy traktują rower jako sposób na powrót do figury, bardzo interesujący będzie licznik spalonych kalorii podczas przejażdżki. Zapisaną trasę możemy również prześledzić w telefonie, co na pewno przyda się w sytuacji, w której zgubilibyśmy drogę.
Pozostając jeszcze w temacie tras i ich zapisywania, tego typu aplikacje na rower dostarczają także szeregu funkcji społecznych. Dlatego nie powinno nas dziwić, że wokół najpopularniejszych apek wyrosły bogate społeczności, z którymi możemy dzielić się doświadczeniami z przejechanych tras. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udostępnić swoją podróż i osiągnięty wynik na portalu społecznym, sprawdzić ciekawą trasę innego rowerzysty lub nawet spróbować pobić jego wynik. Te funkcje potrafią dostarczyć bardzo wiele dodatkowej rozrywki naszemu ulubionemu hobby.

Nie tylko aplikacja

Jednak aplikacja na rower nie musi tylko i wyłącznie dotyczyć przejechanej trasy. Jest wiele innych, równie przydatnych programów, które warto mieć na telefonie podczas wyprawy. Jednym z nich jest na przykład aplikacja pomagająca nam w naprawie roweru, gdyby jakaś jego część uległa uszkodzeniu na trasie. W aplikacji znajdziemy wtedy szereg przydatnych sytuacji dotyczących naprawy, które pomogą nam czym prędzej kontynuować wędrówkę. Jest to szczególnie pomocne, gdy znajdziemy się w miejscu odludnym lub pozbawionym dostępu do internetu.
Inną ciekawą opcją dotycząca programów rowerowych jest aplikacja radząca, co robić podczas kontuzji rowerowej. Jest to o tyle przydatne, że w takim momencie bardzo często górę bierze stres i trudno nam skupić myśli. Wtedy informacje zawarte w aplikacji okazują się jak znalazł. Autorzy zawarli w niej kilka scenariuszy dotyczących najczęściej wydarzających się na trasie incydentów.
Nie można też zapomnieć o bardzo przydatnej funkcji aplikacji pogodowych. Wiele programów przeznaczonych dla rowerzystów już zawiera w sobie taką funkcję, ale nieraz warto pobrać osobną, rozbudowaną apkę. Nie trzeba nikogo przekonywać, że pogoda jest bardzo ważna dla kolarza i musi znać prognozy przed wyruszeniem w trasę. Szczególnie, jeśli zamierza pokonać długi dystans. Jak widać, jest masa możliwości rozbudowania naszych doświadczeń kolarskich i uczynienia ich bardziej komfortowych.