KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

akcesoria do roweru elektrycznego
Rodzaje rowerów

Jakie akcesoria wybrać do roweru elektrycznego?

Rowery elektryczne stały się przyszłością miłośników jednośladów. W wielu aspektach są bardzo podobne do klasycznych pojazdów, ale niektóre elementy są znacząco inne, a niektórych nie ma. Część akcesoriów jest całkowicie nowa i nieznana konserwatywnym posiadaczom dwóch kółek. Przedstawiamy kilka z nich i podpowiemy, które mogą się sprawdzić i być pożyteczne. Zobacz najlepsze akcesoria do roweru elektrycznego.

Kontrolery i wyświetlacze

Wyświetlacz rowerowy jest jednym z bardziej przydatnych akcesoriów. Dzięki specjalnym czujnikom zaprezentuje w wygodny sposób parametry jazdy, takie jak prędkość i liczba przejechanych kilometrów. W przypadku e-bike są to także stan naładowania akumulatora i możliwość zarządzania napędem elektrycznym. Bez niego sterowanie dodatkowymi funkcjami roweru byłoby niemożliwe. Całkiem dobrze komponują się też przy kierownicy. Wybierając kontroler, warto zwrócić uwagę na informacje, które rzeczywiście będą nam przydatne. Czujniki mogą zmierzyć wszystko, jednak wyświetlenie na jednym, małym monitorze może sprawić, że obraz będzie zaciemniony, a tym samym funkcjonalność będzie gorsza. Umieszczenie zaś wielkiego ekranu przy niewielkiej, damskiej kierownicy może nie wyglądać estetycznie. Na rynku dostępne są nawet modele z wbudowaną nawigacją satelitarną i personalnym trenerem. Warto też zdecydować się na element, który może pogorszy odrobinę prezencję wyświetlacza, ale zapobiegnie przypadkowym uszkodzeniom. Mowa o osłonie, która powinna być dostępna do każdego rodzaju ekranu. Z daleka jest praktycznie niewidoczna, a przedłuży żywotność monitora.

Połącz rower ze smartfonem

Bardzo ciekawym akcesorium do e-bike jest system, który potrafi zintegrować rower z Twoim smartfonem, dzięki czemu stanie się czymś więcej niż wyświetlaczem parametrów jazdy. Poza możliwością sterowania silnikiem roweru i oświetleniem może służyć także jako nawigacja GPS. Bez problemu odbierzesz przychodzące do Ciebie połączenia, możesz sterować muzyką odtwarzaną z telefonu, a nawet podłączyć czujniki ciała przez Bluetooth. Zestaw posiada także alarm uruchamiany ruchem. Takie urządzenie to niesamowity wręcz komfort w korzystaniu z roweru. Nie musisz już odpinać kontrolera i zabierać go ze sobą wszędzie. Po skończonej przejażdżce po prostu wkładasz smartfon do kieszeni tak jak zawsze.

Prawidłowe oświetlenie i alarm rowerowy

O konieczności posiadania lamp rowerowych nie trzeba nikomu przypominać. Ich główną rolą jest poprawienie widoczności rowerzysty na drodze. E-bike może korzystać z innego rodzaju lamp – zasilanych silnikiem elektrycznym, a nie tylko mocą pedałowania. Dzięki temu jest lekka i niewielka, ale wydziela bardzo dużo światła. Poza włącznikiem niektóre modele posiadają także czujnik natężenia jasności, dzięki czemu samoistnie włączą się, gdy na dworze zacznie robić się ciemno. W przypadku rowerów elektrycznych warto uzbroić się także w alarm lepszej generacji niż zwykły łańcuch. Wodoodporny, głośny alarm elektroniczny, który reaguje na wibracje, uchroni e-bike przed kradzieżą.

Decydując się na rower elektryczny, warto zaopatrzyć się także w szereg akcesoriów, które zapewnią lepszą funkcjonalność. Z drugiej strony może dojść do sytuacji, w której jednoślad nie będzie nawet widoczny pod warstwą elektroniki. Najlepiej jest dobierać dodatki z głową, sugerując się własnymi potrzebami.