KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

wysiłek fizyczny
Zdrowie

Znaczenie wysiłku fizycznego w codziennym fukcjonowaniu

Oczywiste jest dla nas, że ,,sport to zdrowie”, ale czy wiemy dlaczego. W tych ciężkich czasach podczas pandemii wielu ludzi może narzekać na swój nastrój lub nawet popaść w depresję. Również na to sport jest lekarstwem.

Znaczenie wysiłku fizycznego

Podczas wysiłku fizycznego wydziela się serotonina, która nazywana jest hormonem szczęścia. Po wysiłku fizycznym wzrasta nasze poczucie satysfakcji, co pozytywnie przekłada się na naszą samoocenę. Gdy się ruszamy rozładowujemy negatywne emocje. Dla niektórych sport jest ucieczką od negatywnych myśli i problemów dnia codziennego. Sport wszelkiego rodzaju można poniekąd zaliczyć jako medytację.

Zobacz, jakie są efekty jazdy na rowerze?

Sport uzależnia

Osoby ćwiczące regularnie mówią, że sport jest dla nich jak narkotyki – silnie uzależniający i gdy się zacznie ciężko skończyć. Warto jest zacząć uprawiać sport niezależnie od wieku i niezależnie od tego jaki to będzie sport – od biegania na boksie skończywszy. Może kiedyś nasza pasja przerodzi się w coś więcej i być może przyniesie nam to korzyści np. sławę, pieniądze i rozpoznawalność. Podsumowując warto ćwiczyć.

www.smoczajama.com.pl