KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Jakie akcesoria przydadzą się każdemu rowerzyście
Akcesoria

Jakie akcesoria przydadzą się każdemu rowerzyście?

Do każdej wycieczki rowerowej trzeba się odpowiednio przygotować, zadbać o kilka istotnych kwestii. Warto to zrobić już przed rozpoczęciem sezonu rowerowego. Nieodłączną część każdego roweru stanowią oczywiście rozmaite akcesoria rowerowe. Niektóre są wręcz obowiązkowe i za ich brak grozi mandat. Sklep rowerowy ma do zaoferowania szereg dodatkowych gadżetów, dzięki którym podróżowanie dwukołowcem staje się przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Oświetlenie to podstawa, ale przydadzą się ta przez sakwy rowerowe, pompka do roweru i błotniki. Nie można zapomnieć o dobrze dopasowanym kasku i zapięciu chroniącym przed kradzieżą roweru.

W jakie akcesoria rowerowe warto się wyposażyć?

Nie tylko rowery sklep ma do zaoferowania. Można też liczyć na szereg akcesoriów do dwukołowców, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze, uprzyjemniają jazdę lub uatrakcyjniają pojazd. Sklep z rowerami to idealne miejsce na zakup dobrej jakości akcesoriów. Można też liczyć na fachowe doradztwo w doborze, cenne wskazówki. Bogata i zróżnicowana oferta sprawia, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Niezbędne jest oczywiście odpowiednie oświetlenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Należy zadbać o to, aby być dobrze widocznym, szczególnie po zmroku. Oświetlenie może być wytworzone przez dynamo, bateryjne diodowe lub bateryjne halogenowe. Lampy LED zasilane przez dynamo to najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli ktoś często z nich korzysta, bo znika konieczność wymienienia baterii. Będzie to jednorazowa inwestycja. Miłośnicy wycieczek rowerowych potrzebują również sakw, aby móc komfortowo i bezpiecznie wozić ze sobą cały bagaż. Sakwy rowerowe zapewniają sporo dodatkowej przestrzeni ładunkowej, nie trzeba mieć też na plecach ciężkiego plecaka. W sprzedaży znajdują się sakwy o różnej pojemności. Znaczenie mają również dodatkowe kieszonki i przegródki. Warto zaopatrzyć się w ekspandery do przepinania sakw do bagażnika.

Co przyda się każdemu rowerzyście?

Jeśli w oponach zabraknie powietrza, to niestety nigdzie się dalej nie pojedzie, dlatego trzeba wyposażyć się w pompkę rowerową. Najlepiej będzie mieć ją zawsze przy sobie, mała pompka ręczna zmieści się bez problemu w plecaku. Jeśli komuś zależy na szybkim i bezwysiłkowe napompowaniu kół, to powinien postawić na pompkę na dwutlenek węgla. Godne polecenia są także błotniki rowerowe, które osłaniają koła przed zachlapaniem. Niezwykle ważnym akcesorium jest oczywiście kask rowerowy, który może nawet uratować życie. Zabezpiecza on głowę przed rozbiciem w razie upadku lub zderzenia. Oczywiście kluczowe jest to, aby dobrać odpowiedni model, idealnie dopasowany do głowy. W zależności od warunków, w jakich się jeździ, należy wybrać inny kask: MTB, szosowy, full face, miejski, enduro z odpinaną osłoną szczęki, hardshell. Bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą. W sklepie rowerowym jest wiele akcesoriów, które utrudniają złodziejowi dostanie się do dwukołowce. Można wybrać stalową i gęsto plecioną linkę, u-lock, łańcuch, linkę z tulejami. Wszystkie niezbędne akcesoria i gadżety można kupić na stronie https://sklep.rowery.pl/.