KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Rodzaje rowerów

Kto produkuje rowery Husar?

Czasami zdarza się, że widzisz gdzieś w sklepie stojący na wystawie rower. Może szukasz właśnie jakiegoś lub poprostu wpadł ci w oko i z ciekawości chcesz go obejrzeć Szukasz na nim informacji o marce. Widzisz, że na rowerze znajduje się intrygujący napis Husar. Nazwa brzmi całkiem dobrze, jednak nigdy wcześniej nie słyszałeś o takiej marce. Próbujesz też znaleźć coś o niej w internecie jednak idzie to bardzo ciężko. Okazuje się, że nie tylko ty zadajesz sobie to pytanie, lecz całkiem sporo osób związanych w jakiś sposób z rowerami. W tym artykule dowiesz się kto produkuje rowery marki Husar, a także jakie mają zalety i wady i ostatecznie, czy opłaca się je kupować.

Sprawdź też: Jakie są rowery? – typy rowerów

rowery supermarket

Husar – czyli rower z supermarketu

Jest wiele marek rowerów. Jedne znane inne mniej. Niektóre skupiają się tylko na jednym typie, inne robią wszystkie. Specyficzną odmianą są tzw. rowery supermarketowe. Można znaleźć je, jak sama nazwa wskazuje w różnych supermarketach, stojące pośrodku sklepu. Do tego typu marek należy także Husar. Konkretnie jego właścicielem jest francuska firma Auchan, posiadające mnóstwo sklepów, także w Polsce. W ich marketach można kupić przeróżne rzeczy i jak widać również rower. Pytanie jednak czy w ogóle warto się nad tym zastanawiać.

Zalety i wady rowerów supermarketowych

Przede wszystkim na pewno nie są to rowery przeznaczone dla zawodowców. Ludzie, którzy uprawiają kolarstwo bardziej profesjonalnie raczej w ogóle nie wezmą rowerów z supermarketu pod uwagę. Ma to swój powód. Wiele jest opinii mówiących, że są one po prostu niskiej klasy. Producenci robią je niestety tanim kosztem. Skutek tego jest taki, że komponenty są zazwyczaj bardzo niskiej jakości. Ramę produkuje się często z taniej stali, a niekiedy też z aluminium. Nie będzie więc ona niestety w takim przypadku zbytnio wytrzymała. Często narzeka się również na hamulce w takich rowerach. Robione są najczęściej całkowicie z plastiku. Bywają też przypadki, że wykonuje się je z blachy, a warstwa zewnętrzna pokrywana jest plastikiem. Ma to zapewnić lepszy wygląd roweru. Podobnie jest z przerzutkami – również są plastikowe. Użycie takich materiałów powoduje, że rower nie będzie zbyt wytrzymały. Elementy mogą łatwo się psuć, nawet po stosunkowo niedługim okresie używania. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki, jednak jest to rzadkość.

To również może Cię zainteresować: Jak zrobić stojak na rowery?

Czy są więc jakieś zalety?

Oprócz minusów, jest jednak jedna główna zaleta rowerów z supermarketu. Przede wszystkim jest to cena. Takie rowery są przeważnie o wiele tańsze niż ich lepsze odpowiedniki innych firm. Umozliwia to oczywiście produkcja po kosztach. Jednak rowery stojące w supermarketach jak Auchan nie są raczej przeznaczone dla ludzi, którzy znają się na rowerach, lub szukają jak najlepszego sprzętu. Są one skierowane głównie do ludzi, którzy przykładowo chcą zrobić prezent dziecku nie wydając przy tym zbyt wiele. Rower Husar może sprawdzić się, jeśli chcesz zaoszczędzić kosztem jakości. Oczywiście nie musi być tak że od razu się on rozleci. Jeśli nie będziesz jeździć na nim w trudnych warunkach, tylko używał do lekkiej, niewymagającej jazdy może się okazać całkiem przydatny. O każdy rower trzeba też dbać, więc jeśli zrobisz to odpowiednio, to na pewno przedłużysz życie nawet takiemu z supermarketu.

Podsumowanie

Markę Husar można znaleźć w supermarketach Auchan. Ma też wszystkie cechy takich rowerów jak niska jakość wykonania i mała wytrzymałość. Mogą zdecydować się na nie osoby, które chcą oszczędzić oraz takie, które nie przykładają dużej wagi do jakości. Zdecydowanie natomiast nie będą z nich zadowoleni rowerzyści, którzy chcą porządnego roweru i zależy im na osiągach. W takim przypadku lepiej udać się do profesjonalnego sklepu rowerowego.

Zobacz też: Rowery XC – co to?

FAQ

Czy opłaca się kupować rower w supermarkecie?

To zależy. Z reguły rowery dostępne w supermarketach wykonywane są z tanich materiałów. Często ma to wpływ na jakość. Z drugiej strony zmniejsza to także cenę. Jeśli ktoś chce kupić tani rower i nie zależy mu na jak najwyższej jakości to może znaleźć coś dla siebie w supermarkecie.

Z czego produkuje się rowery z supermarketów?

Do produkcji rowerów dostępnych w supermarketach najczęściej używa się głównie plastiku lub aluminium, czy taniej stali. Dlatego supermarketowe rowery uchodzą za produkty niskiej jakości.

Jakie zalety mają rowery dostępne w supermarketach?

Przede wszystkim jest to niska cena. Niekiedy może zdarzyć się, że tanio uda się kupić rower całkiem porządnie wykonany.