KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

bagażnik na rower
Akcesoria

Bagażniki rowerowe – który rodzaj przewożenia rowerów samochodem wybrać?

Wycieczki rowerowe są bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, jednak czasami kiedy ruszamy w daleką podróż nie możemy zabrać ze sobą ulubionych jednośladów. Czy oznacza to, że mamy rezygnować ze swojego hobby? Z pomocą przychodzą bagażniki rowerowe, dzięki którym możemy w szybki i prosty sposób przymocować do naszego auta nawet do 4 dwukołowych pojazdów! Z artykułu poniżej dowiesz się więcej na temat bagażników na rowery, różnych modelach i rodzajach takich urządzeń oraz o najpopularniejszych sposobach na przewożenie jednośladów. Zapraszamy do lektury!

Bagażniki na rowery – który będzie najlepszy?

Bagażniki rowerowe dzielą się na kilka podstawowych typów. Wyróżniamy na przykład bagażniki montowane na dach auta, na klapę bagażnika, czy ostatnio zyskujące ogromną popularność bagażniki rowerowe montowane na hak. Te ostatnie pozwalają nam na wygodny i bezinwazyjny transport wielu jednośladów jednocześnie. W jaki sposób działa taki bagażnik rowerowy? Dla kogo jest przeznaczony i kogo na pewno zainteresuje?

Zasada działania tego typu urządzenia jest prosta – wystarczy, że posiadamy hak holowniczy, na którym możemy zamocować specjalną platformę. Zależnie od naszych potrzeb może ona posiadać stanowiska dla 2, 3 a nawet 4 pojazdów. Montaż nie powinien sprawić kłopotów nawet mniej doświadczonym kierowcom. Wystarczy kilkanaście minut, aby bagażnik rowerowy montowany na hak został solidnie przytwierdzony do naszego auta. Kiedy już się nam to uda należy dokładnie przypiąć rowery w dedykowanych stanowiskach. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze jednoślady są bezpieczne, a bagażnik na rowery nie wpłynie w żaden negatywny sposób na prowadzenie pojazdu. Każdy fan kolarskich wycieczek z pewnością poradzi sobie z obsługa urządzenia.

Postaw na sprawdzone marki

Podczas wyboru bagażnika rowerowego polecamy zapoznanie się w pierwszej kolejności z produktami znanych, sprawdzonych firm, takich jak na przykład Westfalia. Jeżeli chodzi o przewóz jednośladów liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Wybierając urządzenie godnej zaufania marki gwarantujemy sobie komfort przyjemnego i bezstresowego transportu rowerów. Co ważne najlepsze modele montowane na hak nie będą przeszkadzały nam w używaniu naszego bagażnika. Po prostu podniosą się wraz z klapą dając nam do niego pełny dostęp. Sprawdźmy też, czy produkt jest objęty gwarancją oraz czy jest ona wystarczająco długa. Najlepsi producenci udzielają gwarancji nawet na 5 lat użytkowania.

Możliwość komentowania została wyłączona.