KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

bagażnik rowerowy na dach
Akcesoria

Bagażniki rowerowe na dach samochodu – czy warto w nie inwestować?

Dziś autem podróżuje się znacznie więcej niż kiedyś, nie oznacza to jednak, że samochód nie może służyć do aktywnego wypoczynku. Pojechanie dalej niż znajome okolice, zabranie ze sobą roweru lub innego treningowego sprzętu dostarcza nutki przygody w codziennej zabieganej rzeczywistości. Samochód przydaje się do pojechania dalej, zobaczenia więcej i szybciej jednak niekoniecznie z perspektywy samochodowej kierownicy. Zabranie ze sobą roweru pozwala na szersze pole do manewru w realizowaniu swoich treningowych postanowień. Jednak przed podróżą trzeba się spakować, a do samochodowego bagażnika wszystko nie zawsze się zmieści.

Różny sprzęt różne potrzeby

Wybierając się autem na dalsze trasy np. do biegania nie wymaga zabrania ze sobą większego gabarytowo sprzętu, strój wystarczy, a do tego nawet bagażnik nie będzie potrzebny. Jednak chcąc już zabrać rower, zaczynają się wtedy problemy. Bagażniki rowerowe na dach przydają się, gdy trzeba przetransportować zarówno rower jak i inny większy sprzęt np. deskę lub kajak. Opcji dziś do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny jest znacznie więcej. Rower jest najczęściej wybieraną alternatywą treningową, jednak lokalne trasy szybko są „przejeżdżane” i nie mają już w sobie nutki nowości. W efekcie chce się pojechać dalej by móc lepiej realizować swoje postanowienia treningowe i zwyczajnie odpocząć. Bagażniki rowerowe na dach są wygodnym dodatkiem, który pozwoli zabrać ze sobą więcej oraz częściej. Dobrze dopasowany, co do potrzeb bagażnik umożliwi sprawniejsze wyjazdy zarówno te dalsze, jak i bliższe. Z rowerem na dachu można zrobić więcej po dostaniu się do punktu B. Wiele osób wyjeżdża specjalnie, by eksplorować nowe trasy, jednak malownicze miejsca potrafią znajdować się coraz dalej. W efekcie samochód z bagażnikiem na dachu staje się czymś niezbędnym.

Wysoka jakość z sieci

Bagażniki rowerowe na samochodowy dach bez trudu znajdzie się w sieci w ofertach specjalistycznych sklepów on-line. Warto zgłębić dokładniej tę kategorię przed nadejściem i zadomowieniem się ciepłego sezonu, by treningowe oraz wypoczynkowe plany nie zostały niczym pokrzyżowane. Standardowy bagażnik samochodowy roweru nie pomieści, a trzeba przecież na dłuższy wyjazd zabrać ze sobą dodatkowy bagaż. Wypakowywanie wnętrza auta do granic możliwości nie jest żadnym rozwiązaniem, powoduje jedynie większy stres i dyskomfort z podróży. Rozlokowanie bagażu oraz dodatkowych sprzętów jak rower jest bardziej trafioną strategią. Bagażniki samochodowe na dach to inwestycja, która szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku i to na wielu poziomach.