KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Co zabrać na jednodniową wycieczkę rowerową
Akcesoria

Co zabrać na jednodniową wycieczkę rowerową?

Wycieczki rowerem to niezwykle przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli pogoda sprzyja, warto wybrać się choćby na jednodniowy trip. Co zabrać ze sobą na taką wyprawę?

Jakie ubrania i akcesoria na jednodniową wycieczkę rowerową?

W Polsce mamy wiele pięknych tras rowerowych, które oferują turystom piękne widoki i różny stopień trudności. Wiele z nich jest do zrobienia w jeden dzień. Na taką wyprawę trzeba się jednak odpowiednio spakować. Ponieważ spędzając cały dzień na świeżym powietrzu, jesteśmy narażeni na różne warunki atmosferyczne, powinniśmy zabrać ze sobą ciepłe ubrania i kilka innych rzeczy. Dokładniej, jak przygotować się do wycieczki rowerowej w góry doradza Podsniezka.pl, serwis związany z podróżami i poruszający tematykę górską. Jeśli szykujemy się na całodzienną trasę rowerową, upewnijmy się, że zabraliśmy na zmianę bluzę lub ciepły sweter. Nawet jeśli dokładnie sprawdzimy prognozę pogody, warto mieć także ze sobą pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się także dodatkowa para skarpet, oraz rękawiczki bez palców, które ochronią nasze ręce przed podmuchami wiatru.
Może się zdarzyć, że podczas wycieczki zastanie nas zmrok. W takim wypadku absolutnie niezbędną sprawą jest posiadanie w plecaku latarki, najlepiej, jeśli będzie to czołówka. Ważne są oczywiście także wszystkie niezbędne akcesoria rowerowe, takie jak pompka, olej do łańcuchów, i ewentualnie zapasowa dętka.

Co do jedzenia na krótką wycieczkę rowerową?

Jeśli jedziesz w teren, bardzo ważne jest zabranie ze sobą odpowiedniego prowiantu. Jeśli Twoja trasa prowadzi przez odludzia, podczas wycieczki najprawdopodobniej nie będziesz zatrzymywał się nigdzie na ciepły posiłek. Weź więc ze sobą suchy prowiant. Jeśli masz taką możliwość, i będziesz przejeżdżał przez tereny, gdzie zaznaczone są miejsca do obozowania, na trasie możesz pokusić się o rozpalenie ogniska i przyrządzenie czegoś ciepłego – w takim przypadku ważne będzie zabranie ze sobą aluminiowego naczynia, w którym możesz podgrzać na przykład zabrane ze sobą puszki.
W większości przypadków musi Ci jednak wystarczyć jedzenie w formie „suchej”. Najlepiej jest zabrać ze sobą różnego rodzaju batoniki z bakaliami, orzechy, a także kanapki, chrupkie pieczywo, czy krakersy. Oczywiście niezbędna jest także kawa czy herbata w termosie, a także dużo wody i innych napojów.

Gdzie jechać na wycieczkę rowerową?

W Polsce jest wiele różnego rodzaju tras rowerowych. Piękne widoki i dobrze zorganizowaną infrastrukturę dla turystów oferuje na przykład Dolny Śląsk. Nieco dziksze tereny, gdzie za to często możesz znaleźć miejsca kempingowe w środku niczego, prezentuje Beskid Niski. Tutaj naprawdę można odpocząć od cywilizacji i miejskiego zgiełku. Jeśli natomiast stacjonujesz na Pomorzu, warto przejechać tyle, ile jesteś w stanie, wzdłuż wybrzeża i zahaczyć o latarnie morskie, które w tych okolicach stanowią niejako przystanki na trasach pieszych i rowerowych.