KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Akcesoria

Idealna bielizna na rower – czyli jaka?

Wraz z nadejściem ciepłych dni coraz więcej osób przesiada się z samochodu na rower. Jest to bowiem świetny środek transportu i to zarówno na długie, jak i na krótkie trasy. Jednak częsta jazda na rowerze wymaga także zaopatrzenia się w odpowiednią bieliznę tak, aby nasze ciało nie przegrzało się w trakcie jazdy. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak wybrać idealną bieliznę na rower.

Postaw na bieliznę termoaktywną

Bielizna termoaktywna została zaprojektowana w taki sposób, aby odprowadzać pot ze skóry i zapobiegać gromadzeniu się potu na skórze oraz w obrębie bielizny. Efekt ten uzyskano poprzez wykorzystanie specjalnych materiałów syntetycznych o unikalnej strukturze kanalikowej. Dzięki temu rozwiązaniu nasza skóra nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego pozostanie sucha i odpowiednio zabezpieczona przed odparzeniami. Taka oddychająca bielizna nazywana jest niekiedy drugą skórą, ponieważ jej noszenie jest niezwykle wygodne i praktyczne. Co ważne bielizna termoaktywna ma także zdolność do szybkiego wysychania, dzięki czemu można ją z powodzeniem stosować w chłodne i deszczowe dni. 

Jak skompletować bieliznę na rower?

Planując dłuższą wyprawę rowerową, warto skompletować dobrą bieliznę termoaktywną, która zapewni nam komfort jazdy. W tym celu można odwiedzić sklep turystyczny, gdzie znajdziemy bogatą ofertę majtek, koszulek i spodenek. Przy czym zamawiając koszulki termoaktywne, będziemy mieli do wyboru takie modele jak koszulki z długim rękawem, koszulki z krótkim rękawem oraz bezrękawniki. Co ważne każdy z tych produktów może nam się przydać w zależności od pory roku i temperatury powietrza. Poza tym wybierając się na rower, warto zaopatrzyć się również w majtki wyposażone w specjalną wkładkę, która tłumi wstrząsy i wibracje powstające w trakcie jazdy po nierównym terenie. 

Bielizna bezszwowa — czy to dobry wybór?

Bielizna bezszwowa jest coraz chętniej wybierana przez sportowców, a w tym także przez rowerzystów. Wynika to z faktu, że taka gładka bielizna nie wpija się w ciało, a jednocześnie dobrze do niego przylega. W efekcie podczas jazdy na rowerze bielizna nie będzie się przesuwać ani zwijać i idealnie ułoży się na skórze. Jest to zatem kolejny element, dzięki któremu jazda na rowerze stanie się jeszcze przyjemniejsza. Co ważne bielizna termoaktywna może również występować w wersji bezszwowej, dlatego odwiedzając renomowany sklep turystyczny, warto zapytać o taki właśnie produkt. Pamiętajmy także, by wybierać dobrej jakości bieliznę od renomowanych producentów, którą będziemy mogli wygodnie prać w pralce. Ponadto przed zamówieniem danego modelu należy dokładnie sprawdzić swój rozmiar, ponieważ za mała lub za duża bielizna może nam znacznie utrudnić jazdę na rowerze.

Wybór idealnej bielizny na rower jest ważny, dlatego nie warto zostawiać tego zakupu na ostatnią chwilę. Co więcej, dzięki dobrze dobranej bieliźnie będziemy mogli swobodnie poruszać się na rowerze niezależnie od panującej za oknem pogody, a nasz trening będzie bardziej efektywny i przede wszystkim bezpieczny.