KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

najlepszy kask rowerowy
Akcesoria

Jak wybrać najlepszy kask rowerowy?

Kolarstwo to wspaniały sport, który zapewnia ruch, pozwala szybko przemieszczać się po atrakcyjnych miejscach, jest bezpieczny dla środowiska oraz daje mnóstwo darmowej przyjemności. Odpowiedzialna jazda oraz właściwy ubiór kolarza sprawiają, że sport jest bezpieczny i satysfakcjonujący. Każdy miłośnik dwóch kółek powinien zadbać o odpowiednią ochronę głowy. Kaski rowerowe są wymagane nie tylko dla sportowców, ale powinny z nich korzystać osoby, które dojeżdżają rowerem do pracy lub do szkoły.

Dlaczego kask rowerowy zapewnia bezpieczeństwo?

Głowa to bardzo wrażliwa część ciała, która podczas wypadku może zostać uszkodzona. Kaski rowerowe to najlepsza ochrona dla rowerzysty. Specjalny kształt oraz materiał, z którego został wykonany kask, sprawia, że nawet po upadku głowa jest dobrze ochraniana. Kaski zmniejszają ryzyko wstrząsu mózgu lub zranień. Za taką ochronę odpowiada specjalna budowa kasku rowerowego oraz materiał, z którego jest on wykonany. Pochłanianie energii podczas upadku sprawia, że głowa jest zabezpieczona. Dobrej jakości kask jest bardzo wytrzymały, ale jednocześnie lekki. W znacznym stopniu wpływa to na komfort jazdy i sprawia, że można go mieć bardzo długo na głowie bez uczucia ciężaru lub ucisku. Należy pamiętać, że po uszkodzeniu kasku rowerowego nie nadaje się on już do użytku.

Jak dobrać kask rowerowy?

Aby kaski rowerowe spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane oraz używane w sposób właściwy. Najważniejszy jest rozmiar kasku. Zabezpieczenie głowy nie powinno być ani za duże, ani za małe. Kask powinien być też prawidłowo zapięty, służy do tego regulacja na pasku. Dobrze dobrany kask jest wygodny i nie uciska skóry, dzięki temu nawet wielogodzinna jazda jest komfortowa. Niektóre modele kasków zostały wyposażone w specjalne otwory wentylacyjne. To doskonały wybór podczas letnich wycieczek. Taka wentylacja zapewnia głowie komfort cieplny, przy zachowaniu właściwości ochronnych. Kaski rowerowe występują w różnych kolorach oraz wzorach, to nie tylko ochrona głowy, ale też świetny gadżet dla rowerzysty. Produkty mogą mieć dodatkowe elementy, które zwiększają bezpieczeństwo w czasie jazdy — są to np. elementy odblaskowe. Dla pań z długimi włosami dostępne są dedykowane modele, które pozwalają na wygodne spięcie włosów w kok. Dzieci chętnie noszą kaski kolorowe, które są jednocześnie bardzo lekkie. Daszek, który często występuje w kaskach rowerowych dla dzieci, ma za zadanie chronić twarz, ale też osłania przed słońcem lub intensywnym wiatrem.