KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

rękawice
Akcesoria

Jakie rękawice motocyklowe można kupić w sklepie internetowym?

Rękawice motocyklowe męskie to ważna część ubioru każdego motocyklisty. Wiele osób pamięta o jakościowej kurtce albo spodniach, ale pomija bezpieczeństwo i wygodę rąk. W celu nadrobienia braków warto odwiedzić sklep internetowy z odzieżą na motor, który oferuje szeroki wybór rękawic. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać one do siebie podobnie, ale różnią się istotnymi szczegółami. O czym pamiętać w pierwszej kolejności przy zakupie?

Wybór rękawic w zależności od rodzaju motocyklu

Sklep internetowy z odzieżą na motor oferuje szeroki wybór rękawic, w zależności od preferowanego pojazdu. Jeśli motocyklista skupia się na jeździe po torze wyścigowym – warto zakupić wersje sportowe. Rękawice motocyklowe męskie są wtedy najczęściej wykonane ze skóry bydlęcej. Zdarzają się też wersje z koziej, a nawet kangurzej. Rękawice tego typu są dobrze wentylowane, a przy okazji posiadają wysokiej jakości protektory po wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie.

W przypadku jazdy miejskiej można zdecydować się na rękawice z cienkich materiałów wierzchnich. W sklepie internetowym Shima – https://shima-sklep.pl/pol_m_Mezczyzna_Rekawice-470674.html można je kupić w okazyjnych cenach, zwłaszcza względem wersji sportowych. Jeśli motocyklista wybiera jazdę mieszaną (tor na zmianę z miastem) to powinien skorzystać z rękawic motocyklowych męskich uniwersalnych. Również one są wykonane ze skóry bydlęcej lub koziej, ale są na ogół lżejsze niż sportowe.

Rękawice w sklepie w zależności od wyglądu i komfortu korzystania

Rękawice motocyklowe męskie powinny być nie tylko bezpieczne, ale również ładnie wykonane. Podwójna skóra naturalna załatwia wtedy sprawę, bo łączy estetykę z wygodą. Rękawice mogą być zdobione dodatkowymi kolorowymi wzorami, przez co można dodać im dynamicznego charakteru. Trzeba pamiętać, że rękawice muszą posiadać specjalnych fartuch, który nie powinien być w żadnym wypadku za krótki. Dzięki niemu zapewnia się większą szczelność stroju, który powinien pokrywać się z rękawem. W sklepie można kupić rękawice z regulacją zapięcia. Trzeba wszystko dopasować w ten sposób, żeby nadgarstek miał swobodę ruchów oraz było mu wygodnie.

Najważniejszą częścią rękawic motocyklowych męskich powinny być protektory. Muszą znaleźć się po ich zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie. Te pierwsze powinny chronić palce i kostki, które są narażone na upadek lub uderzenia np. gałęzi. Protektory wewnętrzne chronią wnętrze dłoni, pełniąc przy okazji rolę antypoślizgową. Wypukłe elementy powinny zapewniać pewny chwyt na kierownicy, który jest utrudniony przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowym atutem rękawic motocyklowych dostępnych w sklepie są elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.