KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Akcesoria

Jakie są odpowiednie okulary rowerowe?

Sport to zdrowie. Duża grupa ludzi chętnie uprawia sport, czy to bieganie, pływanie, wspinaczka. Lecz najbardziej cieszącą się aktywnością sportową jest jazda na rowerze. Gdy nadchodzi wiosna ludzie wybierają się na przejażdżki rowerowe. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze na rower. W tym artykule pomogę wam wybrać odpowiednie okulary rowerowe. Najpierw zacznijmy od zastosowania okularów rowerowych. Po co je trzeba nosić, kiedy jedziemy rowerem? Oczywiście przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa, ale nie tylko. Okulary rowerowe chronią nas przed wszelkim robactwem, słońcem czy szkodliwym promieniowaniem.

Odpowiednie okulary rowerowe

Kiedy wiemy co dają nam odpowiednie okulary rowerowe, opowiem wam czym trzeba się kierować przy ich odpowiednim wyborze. Najważniejsze jest to, aby okulary były wygodne, pamiętajmy wygoda przede wszystkim. Co to za radość z wycieczki rowerowej, kiedy okulary nas uciskają czy zsuwają się z nosa. Nie ma jednego typu okularów rowerowych do każdego z nas. Przecież różnimy się kształtem głowy, nosa, czy uszu. Dlatego okulary rowerowe warto kupować stacjonarnie, aby móc je przymierzyć. Kolejną ważną rzeczą na którą warto zwrócić przy doborze odpowiednich okularów jest to, czy posiadają filtr. Każde okulary rowerowe powinny zawierać filtr UV400, który chroni nas przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC. Ostatnio modną rzeczą stało się posiadanie w okularach rowerowych szkieł fotochromatycznych. Takie szkła działają w taki sposób, że w zależności od intensywności promieniowania UV, które na nie pada, szkła ciemnieją albo rozjaśniają się. Okulary z soczewkami fotochromatycznymi potrzebują czasu, by dopasować się do warunków jazdy na rowerze. Niestety producenci okularów z takimi szkłami unikają deklaracji, ile trwa takie dostosowanie się szkieł do warunków jazdy. Jeżeli jednak nie potrzebujemy aż tak nowoczesnych okularów rowerowych, możemy zdecydować się na okulary z wymiennymi szkłami. Najpopularniejsze kolory szkieł to ciemne, przezroczyste, pomarańczowo/żółte. Jeżeli podczas jazdy świeci największe słońce warto wybrać ciemny kolor szkieł, gdy mamy pochmurne i mgliste dni wybierzmy pomarańczowy kolor szkieł, a przezroczysty kolor możemy użyć gdy jeździmy po ciemku.

Soczewki z polaryzacją

Czasami gdy jeździmy rowerem mogą nam przeszkadzać odblaski np. od nagrzanego asfaltu, wtedy warto zainwestować w soczewki z polaryzacją. Dzięki nim poprawi się kontrast obrazu i zmniejszy się powstawanie odblasków, które jednak męczą oczy.
Wiemy już czym trzeba się kierować przy wyborze odpowiednich okularów rowerowych, lecz trzeba jeszcze wytłumaczyć jedną kwestię. Jakie odpowiednie okulary rowerowe powinny wybrać ludzie, którzy na co dzień noszą okulary korekcyjne. Najlepszą opcją dla takich osób jest zakup okularów przeciwsłonecznych z wbudowanym adapterem na szkła korekcyjne.
Na koniec trzeba wspomnieć o cenie okularów rowerowych. Cena takich okularów waha się od 50 zł do nawet 400 zł. Jednak pamiętajmy, że im droższe okulary tym lepsza jakość. Więc jeżeli chcemy często jeździć na rowerze i wybierać się na długie wycieczki rowerowe, warto zainwestować w droższy model okularów rowerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.