KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

słuchawki na rower
Akcesoria

Najbezpieczniejsze słuchawki na rower

Z pewnością wielu z Was podczas ogromnej przyjemności jaką jest jazda na rowerze próbowało korzystać z innej przyjemności, czyli słuchania muzyki. Niestety w ruchu miejskim jest to mało bezpieczne i łatwo o nieciekawą przygodę. Pamiętajcie jednak, że życie należy sobie ułatwiać, więc i na to znalazł się sposób.

Bezpieczne słuchawki rowerowe

Firma Aftershokz specjalizuje się wyłącznie w jednym produkcie, ale robi to naprawdę dobrze. Są to słuchawki z przewodnictwem kostnym. Jak to działa? Używają one kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego. Inaczej mówiąc słuchawki zakłada się na wysokości kości jarzmowej, więc ucho jest całkowicie odkryte. Dźwięk przekazywany jest przez drgania trafia bezpośrednio do ucha środkowego, a nasze ucho jest całkowicie odkryte. Dzięki temu słyszymy idealnie zarówno muzykę jak i nadjeżdżające auta i całe otoczenie.

bezpieczne słuchawki na rower

Bezprzewodowe słuchawki na rower

Słuchawki Aftershokz są bezprzewodowe, więc nie trzeba martwić się kablami. Na pełnym naładowaniu gotowe są grać do 6 godzin, więc wystarczy nie tylko na dobry trening. Są one giętkie i lekkie, więc nie tylko będą komfortowe, ale również zmieszczą się na przykład pod kaskiem rowerowym. Dzięki przyciskowi wielofunkcyjnemu można odbierać połączenia telefoniczne, co z pewnością może się przydać. Warto pamiętać, że są również odporne na pot i zachlapania.

Przyjemne i bezpieczne

O wszystkie kwestie technologiczne zadbał producent, a ich wykorzystanie zależy od kreatywności użytkownika. Często korzystają z nich kierowcy, którzy mogą nie tylko słuchać muzyki i słyszeć auta uprzywilejowane, ale również swobodnie odbierać połączenia telefoniczne podczas jazdy.

2 KOMENTARZE

  1. Ja mam słuchawki z Lamaxa i czuję się w nich pewnie, odpowiednie gumki dokanałowe zamontowane i w ten sposób mam dźwięk fajny, ale też nie jestem odcięty od świata i slysze co trzeba.

    • Który model? Pchełek trochę mają najfajniej by było chyba z dots1 czy Dots2 bo widzę, że nowe wydali, może te masz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *