KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Nawigacja rowerowa
Akcesoria

Nawigacja rowerowa, jako nowoczesny i podstawowy gadżet fana dwóch kółek

Spośród podstawowych akcesoriów rowerowych już nie tak często wymienia się pompkę, czy klucze, ale bardziej nowoczesne gadżety, które nie tylko są pomocne w drodze, ale i ogromnie cieszą. Rozglądając się za tego typu artykułami, warto wziąć pod uwagę nawigację rowerową.

Jak działają nawigacje rowerowe?

Dobra nawigacja rowerowa to przedmiot, który gwarantuje komfort jazdy. Czym w ogóle jest i jak działa? Wyglądem przypomina klasyczną nawigację samochodową i w sumie działa na podobnej zasadzie. W końcu jej głównym celem jest wskazywanie trasy. Posiada funkcję nawigowania trasy oraz wyszukiwania atrakcyjnych miejsc, które warto zwiedzić. Nowoczesne modele mają cały czas aktualizowane mapy, co zwiększa bezpieczeństwo w czasie rowerowych wycieczek. To zapewnia precyzyjne komendy nawigacyjne.

Niektóre nawigacje posiadają też szereg funkcji dodatkowych, bardzo przydatnych rowerzystom. Mają na przykład opcje treningowe, a także takie, które umożliwiają kontrolowanie i rejestrowanie poszczególnych parametrów w czasie wysiłku.

Nawigacje te zapisują dane, które są zbierane z poszczególnych czujników sparowanych z urządzeniem. Można podłączyć dodatkowe sensory, na przykład pas do pomiaru tętna albo czujnik prędkości. Nawigacja w połączeniu z odpowiednimi czujnikami gwarantuje niezwykle funkcjonalne rozwiązanie idealne dla wszystkich rowerzystów.

Komu przyda się komputer rowerowy?

Tak naprawdę komputer rowerowy powinien mieć każdy, kto przynajmniej od czasu do czasu siada na rower i wybiera się na przejażdżkę. Może urządzenie to dodatkowo zmotywuje do wybierania dłuższych tras. Planowanie trasy z nawigacją też będzie dużo wygodniejsze i sprawniejsze. Nawigacja wyposażona w dotykowy ekran jest prosta w obsłudze i estetyczna. Będzie pasować do każdego roweru.

Czym się kierować przy wyborze nawigacji rowerowej?

Wybierając ten sprzęt, trzeba wiedzieć, że nie każda nawigacja rowerowa GPS jest taka sama. A więc trzeba dokonać wyboru. Warto przy tym zwrócić uwagę na funkcje, ale też samo wykonanie. Przyda się tu wodoodporna obudowa, która zapewni niezawodność urządzenia w każdych warunkach pogodowych. Wybierając model znanej marki, można mieć pewność, że nie będzie zbyt awaryjny, a gdy tylko zajdzie potrzeba serwisowania urządzenia, będzie to bez problemu możliwe. Cena nie powinna mieć większego znaczenia. Dobrą nawigację rowerową można kupić za kilkaset złotych. To niedużo, jak na tak funkcjonalny gadżet. W dobrych sklepach nie brakuje promocji oraz specjalnych akcji cenowych. Można więc trafić na ciekawy model w rozsądnej cenie.

Materiał zewnętrzny