KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Pistolet do pompowania opon
Akcesoria

Pistolet do pompowania opon, chemia techniczna oraz sprężarki tłokowe – niezbędniki potrzebne w każdym warsztacie naprawczym

Preparaty chemiczne o charakterze technicznym oraz narzędzia ułatwiające utrzymanie samochodu czy innego pojazdu mechanicznego w należytej kondycji to produkty niezbędne w garażu każdego kierowcy. Warto więc zaopatrzyć się w chemię techniczną, pistolet do pompowania opon oraz sprężarkę tłokową, które to produkty sprawdzą się w awaryjnych sytuacjach.

Pistolet do pompowania kół – niezbędnik warsztatowy

Jest to podstawowe narzędzie znajdujące się na wyposażeniu warsztatu samochodowego, lecz można spotkać je także w prywatnych garażach.
Urządzenie służy do pod pompowania kół, co ułatwia utrzymanie w nich odpowiedniego i zalecanego przez producenta pojazdu ciśnienia.
Pistolet do pompowania opon wyposażony jest w manometr, którego pomiar pozwala na zachowanie zalecanego ciśnienia. Drugą funkcją pistoletu do pompowania kół jest możliwość spuszczenia z nich powietrza, co w rezultacie pozwoli obniżyć ciśnienie powietrza wcześniej wtłoczonego. Dzięki manometrowi można zachować pełną kontrolę nad ilością wtłaczanego powietrza, a tym samym panującego ciśnienia w oponach.

Chemia techniczna przyjazna środowisku

Chemia techniczna to produkty mające wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Sprawdza się również w domu, ogrodzie oraz w profesjonalnym warsztacie. Środki te możemy podzielić na trzy grupy; do pierwszej zaliczymy smary, kleje, zmywacze oraz odrdzewiacze, do drugiej środki czyszczące i konserwujące używane w gospodarstwach domowych i rolnictwie natomiast trzecia grupa to preparaty czyszczące, w skład których wchodzą środki do usuwania silnych zabrudzeń z rąk. Tego typu produkty jednocześnie zapewniają skórze nawilżenie i natłuszczenie, są przebadane dermatologicznie i nie są toksyczne.

Sprężarki tłokowe

Sprężarka tłokowa jest jednym z trzech, powszechnie używanych urządzeń zwanych kompresorami. To uniwersalne urządzenia przydatne w wielu sytuacjach, a wykorzystywane są w przemyśle, w warsztatach samochodowych i naprawczych oraz w gospodarstwach domowych. Warto jednak wiedzieć, że sprężarka tłokowa i kompresor nie są tymi samymi urządzeniami – każda sprężarka jest kompresorem, natomiast nie każdy kompresor jest sprężarką, pomimo że wszystkie kompresory wykorzystują do działań ciśnienie powietrza.

Wyróżniamy kilka rodzajów sprężarek, do których zaliczymy:
– sprężarki bezolejowe – świetnie sprawdzą się w sytuacjach, gdzie konieczne jest uzyskanie czystego sprężonego powietrza. Tego typu sprężarki tłokowe znajdują zastosowanie między innymi do napowietrzania wody,
– sprężarki śrubowe – charakteryzują się możliwością ciągłego działania, niskim poziomem hałasu oraz łatwością w obsłudze,
– sprężarki wysokociśnieniowe, w których ciśnienie może być na poziomie trzystu pięćdziesięciu barów. Stosowane są w kopalniach, hutach, rafineriach i tym podobnych zakładach pracy,
– sprężarki wyciszone – to urządzenia o niezwykle cichym cyklu pracy. Dzięki tej właściwości mogą pracować nawet w obecności pracowników, nie szkodząc ich zdrowiu.