KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

fotelik rowerowy dla dziecka
Akcesoria

Co warto wiedzieć przed zakupem fotelika rowerowego dla dziecka

Jazda rowerem z dzieckiem to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Żeby podróżowanie z maluchem było wygodne i bezpieczne należy zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik dla malucha.

Fotelik z przodu czy z tyłu?

W sprzedaży znaleźć można urządzenia montowane z tyłu za siedzeniem rowerzysty lub z przodu, na kierownicy lub ramie. Pierwsze z wymienionych oznaczone są symbolami A15 lub A22, drugie mają symbol C15. Wybór rodzaju fotelika uzależniony jest od preferencji kupującego, a także wagi dziecka. Warto wiedzieć, że cyfra znajdująca się przy oznaczeniu fotelika wskazuje dopuszczalną wagę malucha. Urządzenia montowane za siedzeniem dostępne są w dwóch kategoriach wagowych do 15 kg oraz do 22 kg. Modele na ramę lub kierownicę przeznaczone są wyłącznie dla dzieci, których waga nie przekracza 15 kg.

Normy bezpieczeństwa

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka, należy bezwzględnie wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Najlepiej, gdyby kupowany model posiadał europejski certyfikat EN 14344 oraz niemiecki certyfikat bezpieczeństwa TUV/GS. Można również zdecydować się na produkt, który posiada tylko jedno z wymienionych oznaczeń. Zakup certyfikowanego fotelika rowerowego oznacza, że został on wykonany z trwałych i bezpiecznych materiałów, jest odporny na uderzenia, a także ma odpowiednie proporcje oraz środek ciężkości. Należy mieć świadomość tego, że nawet produkty oznaczone stosownymi certyfikatami zapewniają różny poziom bezpieczeństwa. Osoby, które zadają sobie pytanie, jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Niezwykle ważny jest sposób montażu. Najlepsze i najbezpieczniejsze produkty dostępne na rynku mocowane są bezpośrednio do ramy roweru i wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Warto szukać produktów, które mają mocno zabudowane siedzisko, w maksymalnym stopniu chroniące ciało dziecka w razie upadku.

Wyposażenie i funkcjonalność

Przy wyborze fotelika rowerowego należy również zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz wyposażenie. Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka, który będzie odpowiednio wyposażony i funkcjonalny? Aby to zrobić trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Funkcjonalny model powinien mieć przede wszystkim regulowane podnóżki, pozwalające na dostosowanie ich wysokości do wzrostu dziecka. Przydatne będzie również odchylane oparcie, zapewniające komfort dziecku, zwłaszcza w przypadku zaśnięcia w foteliku. Niektóre modele wyposażone zostały dodatkowo w zagłówek o regulowanej wysokości. Możliwość dopasowania wysokości zagłówka do wzrostu dziecka znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy i skutecznie chroni głowę oraz odcinek szyjny kręgosłupa. Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, warto zwrócić uwagę na to, czy producent fotelika zadbał o miękką wyściółkę siedziska, owiewkę chroniącą przed owadami oraz chowane ponczo przeciwdeszczowe. Wszystkie te elementy znacząco wpływają na poprawę komfortu dziecka podczas jazdy, dlatego dobrze, gdyby znalazły się na wyposażeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.