KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

jak rowery mogą uratować świat
Turystyka Zdrowie

“Jak rowery mogą uratować świat?” – książka

Peter Walker to dziennikarz pracujący w znanym brytyjskim dzienniku “The Guardian”. Zajmuje się tam komentarzem politycznym. Oprócz tego jest także autorem książek. Dotychczas napisał trzy. Ostatnia z nich nosi tytuł “Jak rowery mogą uratować świat?” i stała się dość popularna.

To też może Cię zainteresować: Kiedy w Europie pojawiły się rowery?

O czym jest “Jak rowery mogą uratować świat?”

Książka “Jak rowery mogą uratować świat?” została po raz pierwszy opublikowana w 2018 roku. Tematyka jednak cały czas jest jak najbardziej aktualna. Dotyczy ona, jak sama nazwa wskazuje rowerów i ich wpływu na środowisko, w którym żyjemy. Walker skupia się w niej na roli jaką pełni w naszym życiu ten środek transportu. Nie opowiada on w niej też oczywistości, które wszyscy wiedzą. W skrócie treść jego dzieła można opisać jako merytoryczne przedstawienie zalet i ogromnego potencjału roweru. Nie są to tylko jego własne rozważania, ale tezy które opiera na różnych badaniach. Książka ma na celu pokazać, że samochody nie mogą zastąpić bardziej ekologicznych pojazdów. Walker bierze za przykład wiele miast na świecie, w których transport rowerowy jest bardzo powszechny. Pisze o tym jakie są tego pozytywne skutki dla naturalnego środowiska. Opisuje m. in jak używanie rowerów wpływa na przykład na zmniejszenie smogu w metropoliach. Poprzez swoją książkę chce pokazać czytelnikom, że nie tylko on ale także badacze dostrzegają w rowerach szansę na uratowanie świata od katastrofy ekologicznej.

Sprawdź również: Jak zrobić stojak na rowery?

jak rowery mogą uratować świat?

Opinie o książce

“The Guardian” to dziennik określany jako raczej lewicowy. Z racji tego, że Peter Walker jest z nim związany, niektórzy mogą mieć obawy, że książka może być nacechowana politycznie. Nie do końca musi jednak tak być. Świadczyć może za tym przykładowo opinia prezesa Francuskiej Federacji Rowerzystów – Oliviera Schneidera. Według niego, mimo, że tytuł może to sugerować, książka “Jak rowery mogą uratować świat?” jest całkowicie pozbawiona jakiejkolwiek ideologii. 

O książce można dowiedzieć się więcej w różnych serwisach internetowych poświęconych literaturze. Komentarze ich użytkowników na temat książki są raczej pozytywne, niektóre zwracają uwagę na parę kontrowersyjnych tez postawionych przez autora. W większości można przeczytać, że jest to dobra lektura.

Gdzie kupić?

Oczywiście, najlepiej przeczytać ją samemu. Wtedy będzie można najlepiej ocenić, czy warto jest sięgnąć po “Jak rowery mogą uratować świat?”. Książka jest dostępna w różnych księgarniach internetowych i stacjonarnych. Nie jest też szczególnie droga, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, by ją przeczytać.

Zobacz także: Jakie są rowery? – typy rowerów

FAQ

O czym jest książka „Jak rowery mogą uratować świat?”

Dotyczy ona roli jaką pełnią rowery w naszym życiu. Autor „jak rowery mogą uratować świat?” pisze również o tym jaki potencjał ma ten środek transportu w dzisiejszych czasach.

Jakie są opinie o książce?

Według prezesa Federacji Rowerzystów książka nie jest nacechowana żadną ideologią. Według częsci internautów, książka zawiera także kilka dość kontrowersyjnych tez.

Kto jest autorem książki „Jak rowery mogą uratować świat?”

Autorem jest Peter Walker, dziennikarz brytyjskiego dziennika „The Guardian”.