KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Akcesoria

Jazda na rowerze to sport idealny

Jaki sport jest idealny dla statystycznie największej liczby osób? Otóż jest nim jazda na rowerze. Mało kto wie, że jedynymi prawdziwymi przeciwwskazaniami do przemieszczania się na rowerze są: zaawansowana ciąża, bardzo duża wada wzroku oraz ogólnie bardzo rozwinięte infekcje. Rower to świetny środek lokomocji. Możemy dojechać nim do pracy i na zakupy. Znakomicie sprawdzi się także podczas rekreacyjnego uprawiania aktywności fizycznej. Krótkie lub dłuższe wycieczki rowerowe to prosty sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Z jazdy na rowerze nie muszą rezygnować osoby bardzo otyłe. Dobrze dobrany sprzęt pozwoli im spalać kalorie w bezpieczny dla stawów sposób. Jazda na rowerze jest również polecana przez ortopedów. Mogą ją uprawiać na przykład osoby, które mają chore kolana. Chondromalacja rzepki może uniemożliwić im bieganie, ale nie jest przeciwwskazaniem do jady na rowerze. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się 40 minutowe treningi o średniej intensywności. Regularna jazda sprawi, że stawy kolanowe będą dłużej sprawne.

Zobacz także: Po jakim czasie zobaczysz i jakie są efekty jazdy na rowerze?

Zakup roweru

Decydując się na zakup roweru, musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Po pierwsze musimy wybrać czy na rowerze będziemy poruszać się tylko po drogach asfaltowych, czy także po leśnych ścieżkach. Po drugie należy rozważyć czy rowerem będziemy dojeżdżali w każdą pogodę na przykład do pracy, czy wręcz przeciwnie – będziemy używać go tylko do krótkich wycieczek w dobrych warunkach atmosferycznych. Po trzecie ważną kwestią jest nasz budżet. Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam wybrać optymalny rower do naszych potrzeb. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli rowerów. Jeżeli nie będziemy wiedzieli czy wybrać wariant miejski, trekkingowy czy górski, to warto zwrócić się o poradę do sprzedawcy w sklepie specjalistycznym. Oczywiście do każdego roweru musimy dokupić odpowiedni sprzęt.

Zobacz także: Jak dobrać rozmiar ramy w rowerze do wzrostu użytkownika?

Jaką pompkę do roweru wybrać?

Na pewno przydadzą się nam akcesoria takie, jak: lampki, błotniki, sakiewki oraz pompka. Naturalnie w głowie niedoświadczonego rowerzysty rodzi się w tym momencie pytanie: jaką pompkę do roweru wybrać? Przede wszystkim należy wybrać taką, która będzie pasować do wentyli w naszych oponach. Bardzo ważną kwestią jest także odpowiednia jakość materiału, z którego pompka została wykonana. Jeżeli nie będziemy na niej oszczędzać, to posłuży nam ona przez długie lata.Generalnie pompki dzielą się na ręczne i stacjonarne. Wybór jest ogromny, najlepiej zorientować się w sklepie podczas zakupu roweru, która pompka będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Uprawianie sportu jest korzystne dla zdrowia. Zainwestowanie w rower z pewnością zaprocentuje poprawą naszej kondycji fizycznej. Jazda na rowerze jest stosunkowo bezpieczna. Można również połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na wycieczkę rowerową ze znajomymi. Jeżeli lubimy jazdę na rowerze, ale nie mamy czasu i warunków do jazdy poza zatłoczonym miastem, to warto rozważyć zakup roweru stacjonarnego. Obecnie dostępnych jest tyle możliwości, że każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.