KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Akcesoria

Najlepsze opony rowerowe – jak wybrać?

Rower jest dla wielu osób ważnym środkiem transportu. Oczywiste więc jest, że dobrze jest o niego zadbać. Jednym z najważniejszych elementów są opony. Wiele od nich zależy. Które spośród wielu dostępnych na rynku sprawdzą się najlepiej dla amatorów jazdy rowerowej? O tym dowiecie się poniżej.

Zobacz też: Jakie opony rowerowe? Wybierz mądrze

Opony rowerowe Continental

Opony do rowerów marki Continental są znane w kolarskim środowisku. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonalni kolarze. Jest to niemiecka marka, która już od ponad 100 lat działa w branży. Opony Continental używane są przez zawodników wielu europejskich turniejów kolarskich jak chociażby słynne Tour de France. Szeroki wachlarz dostępnych na rynku opcji dla rowerzystów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Firma produkuje opony do jazdy po szosie, trekkingu rowerowego, czy jazdy górskiej, jak i downhillu. Użytkownicy chwalą sobie je za przyczepność i ogólne bezpieczeństwo podczas jazdy. Są też dostępne w przystępnych cenach, co czyni je jednymi z najpopularniejszych opon rowerowych.

Francuska jakość – opony Michelin

Opony rowerowe Michelin to kolejny powszechny wybór, choć marka znana jest głównie z produkcji tych samochodowych. Jednak jeśli chodzi o rowery, również niczego im nie brakuje. Francuski koncern również może pochwalić się długim stażem na rynku i wszechstronną ofertą dla rowerzystów. Ich produkty cechują się wysoką jakością materiałów, które mają dawać jak największą przyczepność i zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy. Ceny opon rowerowych Michelin są podobne jak innych marek. Jest to więc opcja, którą możesz wybrać z pewnością, że nie płacisz tylko za znane logo.

Sprawdź także: Opony rowerowe 28 cali – dlaczego warto je wybrać?

Schwalbe – następna niemiecka opcja

Schwalbe to druga niemiecka marka na rynku. Ich opony nie odstają od konkurencji zarówno cenowo, jak i jakościowo. Są dostępne praktycznie na całym świecie. Ich najbardziej znaną zaletą jest odporność na przebicia i wytrzymałość. Wyjątkowo zadowoleni z opon rowerowych schwalbe są rowerzyści poruszający się głównie po szosach, ale i zwolennicy innych rodzajów jazdy rowerowej znajdą coś dla siebie. Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem opon rowerowych Schwalbe zdecydowanie możesz na nie postawić.

Lekka jazda, czyli opony rowerowe Maxxis

Szukasz opon do swojego roweru i głównie liczy się dla ciebie przyjemność z jazdy? Produkty Maxxis są więc zdecydowanie dla ciebie. Ich posiadacze wskazują na niski opór toczenia, który umożliwia sprawną i lekką jazdę. Tajwańska firma oczywiście dba w równym stopniu o bezpieczeństwo swoich klientów. Wysokiej jakości wykonanie to zapewnia. Ich ceny nie różnią się zbytnio od wymienionych wcześniej marek. Maxxis działa krócej niż Michelin, czy Continental. Mimo to jest znany i ceniony na świecie, a przy tym nie jest gorszy od konkurencji.

Jak dobrać opony rowerowe?

Przede wszystkim zależy to od typu Twojego roweru. Jeśli posiadasz rower typu downhill i chcesz jeździć w lasach, to raczej niekoniecznie sprawdzą się u Ciebie opony zaprojektowane na szosę. Do każdego terenu potrzebne są inne właściwości. Musisz także wybrać opony o odpowiedniej średnicy tak by pasowała do obręczy w rowerze. Opona nie powinna być też zbyt wąska, czy zbyt szeroka, gdyż po prostu nie będzie dobrze się trzymać. Jeśli sprawdziłeś już ważne parametry i zabierasz się do szukania, to z pewnością któraś z wyżej wymienionych marek spełni twoje oczekiwania.

To też może Cię zainteresować: Komfort i wygoda – wybierz opony rowerowe 29 cali

FAQ

Jakie są marki opon rowerowych?

W branży działa wiele firm. Wśród tych najpopularniejszych firm produkujących opony rowerowe można wymienić m.in Maxxis, Schwalbe, Michelin, czy Continental.

Jakie są niemieckie opony rowerowe?

Niemcy mają swoich przedstawicieli w branży opon rowerowych. Jest to np. marka Schwalbe lub Continental.

Maxxis – jaki to kraj?

Firma Maxxis powstała na Tajwanie.