KMKBike

rowery, motorowery, motocykle

Jazda na rowerze a odchudzanie
Rodzaje rowerów

Jazda na rowerze to najlepszy sport na odchudzanie

Chcąc zgubić kilka kilogramów można chodzić na siłownię. Można także codziennie rano ćwiczyć różne wygibasy, a można też wsiąść po prostu na rower i czerpać niesamowitą przyjemność z jazdy. Rowery miejskie lub rowery górskie – nie ma znaczenia na jaki się zdecydujemy. W trakcie godzinnej przejażdżki spalamy kilkaset kalorii i jest to najlepszy sposób na zgubienie nadwagi. To naprawdę działa a w dodatku można czerpać z tego olbrzymią przyjemność. Najprostsze rowery można kupić już za kilkaset złotych. A do jeżdżenia dla przyjemności nie potrzebny jest przecież jakiś zaawansowany technologicznie model.

Najlepsze rowery dla początkujących

Dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z jeżdżeniem na rowerze najlepsze będą zwykłe rowery miejskie. Takie rowery nadają się idealnie do przejażdżki po okolicy. Kobiety mogą dla siebie wybrać rower damski, a mężczyźni oczywiście rower męski. Jeden od drugiego różni się oczywiście rodzajem ramy. Łatwiej mężczyźnie jeździć na rowerze damskim, aniżeli odwrotnie. Rowery można dzisiaj kupić nawet w supermarkecie. Ich dostępność jest ogromna, ale to dlatego, że pokochaliśmy ten rodzaj sportu. Warto dodać, że rowery miejskie inaczej nazywane są trekkingowymi. Nie ważne jaki rower się kupi, ale ważne, żeby się na nim dobrze jeździło. Do jazdy po mieście naprawdę wystarczy zupełnie zwyczajny rower z supermarketu. Jeśli ktoś woli zacząć od razu od wymagających terenów to najlepsze będą rowery górskie. Mają one odpowiednią amortyzację, dzięki czemu łatwiej jeździ się po wyboistym terenie.

Najlepsza pora na przejażdżkę rowerem jest zawsze

Nie ma też co się zastanawiać nad tym, jaka pora dnia jest najlepsza na rower. W zasadzie każda, kiedy tylko mamy na to czas. Warto poświęcić na trasę przynajmniej godzinę, bo wtedy jest największa efektywność spalania kalorii. Jeśli jazda ma służyć odchudzaniu to najlepiej na rowery wybierać się w godzinach porannych przed śniadaniem. Organizm do napędzania mięśni wykorzysta wówczas zapasy energii zalegające w postaci tkanki tłuszczowej. Odchudzanie się poprzez rower damski albo rower męski to naprawdę najlepszy możliwy sposób na to, aby wreszcie coś zrobić ze swoją nadwagą, jeśli się takową posiada. Rowery są lepszym urządzeniem treningowym niż wszystkie sprzęty z siłowni razem wzięte.

Zobacz także: Rower stacjonarny, jako alternatywa na złe warunki pogodowe

Jak kupić dobre i niedrogie rowery?

Wszystko zależy od tego, do czego jest nam potrzebny rower. Ich podział na rowery damskie i męskie jest oczywisty, dlatego wiadomo, że rower dobieramy odpowiednio do swojej płci. Jednak pozostaje też wybór rodzaju roweru i jego jakości, za która zawsze idzie cena. Możemy wybierać pomiędzy rowerami miejskimi a rowerami górskimi. Dotyczy to zarówno rowerów męskich jak i rowerów damskich. Z naszej strony polecamy przede wszystkim rowery miejskie jako najlepsze pod każdym względem. Szczególnie dla osób początkujących. Rowery można kupić w sklepach, które zajmują się ich dystrybucją oraz w różnego rodzaju marketach a nawet na bazarach i targowiskach. Dobre i niedrogie rowery najłatwiej jednak kupić przez internet. Wybór rowerów w sklepach online jest przeogromny. Jedynym minusem takiego zakupu jest to, że trzeba sobie je samemu poskładać. Składając sobie samemu rower damski można trochę zaoszczędzić. Rowery damskie w sklepach sportowych są znacznie droższe, aniżeli rower damski kupiony w sklepie internetowym. Przy czym ten drugi trzeba po prostu samodzielnie poskładać.